សេចក្តីថ្លែងការណ៍​រួម​របស់​តំណាង​ព្រះសង្ឃ​ខ្មែរ​ ជនជាតិ​ដើម​ភាគតិច​ និង​យុវជន​ដែល​ចូលរួម​ក្នុង​សន្និសីទ​COP16
នៅ​ថ្ងៃ​ទី​២៥​ ខែតុលា​ ឆ្នាំ​២០២៤​ តំណាង​សង្ឃ​សហគមន៍​រុក្ខា​វ័ន​ (MCF)​ បណ្តាញ​សហគមន៍​ព្រៃ​ព្រះ​រកា​ (PFCN)​ បណ្តាញ​សហគមន៍​ព្រៃ​ឡង់​ (PLCN)​ និង​បណ្តាញ​យុវជន​កម្ពុជា​ (CYN)​ បាន​ចេញ​សេចក្តីថ្លែងការណ៍​រួម​នៅ​ក្នុង​សន្និសីទ​ COP16​ នៃ​អនុសញ្ញា​អង្គការសហប្រជាជាតិ​ស្តី​ពី​ភាព​ចម្រុះ​ជីវៈចម្រុះ​ ដែល​ប្រព្រឹត្តិ​ទៅ​នៅ​ទីក្រុង​កាលី​ ប្រទេស​កូ​ឡុំ​ប៊ី​។​
​តំណាង​ MCF,​ PFCN,​ PLCN,​ និង​ CYN​ ផ្តល់​ការ​គាំទ្រ​យ៉ាង​ខ្លាំង​ដល់​រដ្ឋាភិបាល​កម្ពុជា​ក្នុង​ការ​អនុវត្ត​ក្របខ័ណ្ឌ​ជីវចម្រុះ​សកល​ និង​ផែនការ​យុទ្ធសាស្ត្រ​ និង​សកម្មភាព​ជីវចម្រុះ​ជាតិ​កម្ពុជា​។​ ពួក​គេ​ក៏​បាន​លើកទឹកចិត្ត​រដ្ឋាភិបាល​ឱ្យ​ចូលរួម​ជាមួយ​យុវជន​ សាសនិក​ ជនជាតិ​ដើម​ភាគតិច​ និង​សហគមន៍​មូលដ្ឋាន​ ដើម្បី​ការពារ​ និង​អភិរក្ស​ព្រៃឈើ​ និង​ជីវចម្រុះ​ដ៏​មាន​តម្លៃ​របស់​កម្ពុជា​។