សេចក្តីប្រកាសព័ត៌មាន៖ អាជ្ញាធរជាតិអប្សរា ឆ្លើយតបនឹងការលើកឡើងរបស់អ្នករាយការណ៍ពិសេសរបស់អង្គការសហប្រជាជាតិស្តីពីប្រជាជនរស់នៅតំបន់អង្គរ
នៅថ្ងៃទី១៦ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤ អាជ្ញាធរជាតិអប្សរា បានចេញសេចក្តីប្រកាសព័ត៌មានមួយពាក់ព័ន្ធនឹងការលើកឡើង របស់អ្នករាយការណ៍ពិសេសទទួលបន្ទុកស្ថានភាពសិទ្ធិមនុស្សនៃក្រុមប្រឹក្សាសិទ្ធិមនុស្សរបស់អង្គការសហប្រជាជាតិ ដែលបានសម្តែងការព្រួយបារម្ភលើការតាំងទីលំនៅថ្មីដោយបង្ខំ របស់ប្រជាជនរស់នៅតំបន់អង្គរដើម្បីកិច្ចអភិរក្ស នៅលើបណ្ដាញសង្គមផ្លូវការរបស់ខ្លួន។ ។
យោងតាមសេចក្ដីប្រកាស អាជ្ញាធរជាតិអប្សរាជានិច្ចកាលរមែងបំពេញកិច្ចការងារក្នុងការលើកកម្ពស់ និងការគោរពសិទ្ធិមនុស្សស្របតាមរដ្ឋធម្មនុញ្ញដែលជាច្បាប់កំពូលរបស់កម្ពុជា។