សេចក្តីប្រកាសព័ត៌មាន ជំនួបទ្វេភាគីរវាង គ.ជ.ប និងអង្គការខុមហ្វ្រែល
នៅថ្ងៃទី ២០ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២២ គណៈកម្មាធិការជាតិរៀបចំការបោះឆ្នោតបានចេញនូវសេចក្តីប្រកាសព័ត៌មានមួយស្តីពីជំនួបទ្វេភាគីរវាង គ.ជ.ប និងអង្គការខុមហ្វ្រែលនៅល់ើគេហទំព័រផ្លូវការរបស់ខ្លួន។ ជំនួបនេះធ្វើឡើងបន្ទាប់ពីអង្គការខុមហ្វែល ស្នើសុំ គ.ជ.ប ជួបពិភាក្សាបន្ថែមលើរបាយការណ៍ ស្តីពីបញ្ហាប្រឈម និងអនុសាសន៍ទាក់ទងនឹងការបោះឆ្នោតជ្រើសរើសក្រុមប្រឹក្សាឃុំ សង្កាត់អាណត្តិទី៥ ឆ្នាំ២០២២ ដែលបានដាក់ជូន គ.ជ.ប ធ្វើការពិនិត្យ។
យោងទៅតាមសេចក្តីប្រកាសព័ត៌មាន ជំនួបពិភាក្សាទ្វេភាគីមានរយៈពេលមួយម៉ោងកន្លះបានប្រព្រឹត្តិទៅដោយរលូន ក្នុងបរិយាកាសស្និទ្ធស្នាល និងយោគយល់។