សេចក្តីប្រកាសព័ត៌មាន៖ លទ្ធផលនៃដំណើរទស្សនកិច្ចរបស់រដ្ឋមន្ត្រីការបរទេសនៃសាធារណរដ្ឋកូរ៉េ មកកាន់ព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា
នៅថ្ងៃទី១២ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥ ក្រសួងការបរទេស និងសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិ បានចេញផ្សាយសេចក្តីប្រកាសព័ត៌មានមួយ ស្តីពីលទ្ធផលនៃដំណើរទស្សនកិច្ចរបស់ឯកឧត្តម ឆូ ហ្យ៊ន់ (Cho Hyun) រដ្ឋមន្ត្រីការបរទេសនៃសាធារណរដ្ឋកូរ៉េ (ROK) មកកាន់ព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា កាលពីថ្ងៃទី៩ ដល់ថ្ងៃទី១០ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥។
ក្នុងអំឡុងពេលទស្សនកិច្ចនេះ ឯកឧត្តម ឆូ ហ្យ៊ន់ បានជួបប្រជុំសម្តែងការគួរសមជាមួយ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ឯកឧត្តម ប្រាក់ សុខុន ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី និង ឯកឧត្តម អភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី។ កិច្ចពិភាក្សាបានផ្តោតលើការពង្រឹងភាពជាដៃគូយុទ្ធសាស្ត្រ និងការធ្វើឱ្យកាន់តែស៊ីជម្រៅនូវកិច្ចសហប្រតិបត្តិការលើគ្រប់វិស័យ រួមមាន សេដ្ឋកិច្ច ពាណិជ្ជកម្ម ការវិនិយោគ និងវិស័យការពារជាតិ ព្រមទាំងការបង្កើតតំបន់សេដ្ឋកិច្ចពិសេស (SEZs) សម្រាប់សហគ្រាសកូរ៉េ។ លទ្ធផលគន្លឹះមួយទៀតនោះគឺ ការចុះហត្ថលេខាលើអនុស្សរណៈនៃការយោគយល់គ្នា ស្តីពីការបង្កើតក្រុមការងារចំពោះកិច្ចរួមកម្ពុជា-កូរ៉េ (Cambodia-Korea Joint Task Force) រវាងអគ្គស្នងការដ្ឋាននគរបាលជាតិកម្ពុជា និងទីភ្នាក់ងារនគរបាលជាតិកូរ៉េ។ ស្របគ្នានេះដែរ រដ្ឋមន្ត្រីការបរទេសកម្ពុជាក៏បានជម្រាបជូនសមភាគីកូរ៉េអំពីវឌ្ឍនភាពនៃការអនុវត្តសេចក្តីប្រកាសរួមទីក្រុងកូឡាឡាំពួរជាមួយប្រទេសថៃផងដែរ។