​សេចក្តីថ្លែងការណ៍​របស់​សហព័ន្ធ​សហជីព​កម្ពុជា​(CATU)​ ឆ្លើយ​តប​ទៅ​នឹង​សេចក្តីថ្លែងការណ៍​របស់​ សមាគម​និយោជក​ (TAFTAC)​ និង​រក្សា​ជំហរ​គាំទ្ររ​របាយការណ៍​ ដែល​ចេញ​ដោយ​ CENTRAL,​ CATU​ និង​ CCAWDU
​នៅ​ថ្ងែ​ទី​ ២៥​ ខែ​ មិថុនា​ ឆ្នាំ​ ២០២៤​ សហព័ន្ធ​សហជីព​កម្ពុជា​ចេញ​សេច​ក្តិ​ថ្លែងការណ៍​មួយ​ស្តី​ពី​ការ​ឆ្លើយ​តប​ទៅ​នឹង​សេចក្តីថ្លែងការណ៍​របស់​ សមាគម​និយោជក​ (TAFTAC)​ និង​រក្សា​ជំហរ​គាំទ្ររ​របាយការណ៍​ ដែល​ចេញ​ដោយ​ CENTRAL,​ CATU​ និង​ CCAWDU​ នៅ​លើ​គេហទំព័រ​បណ្តាញ​សង្គម​ផ្លូវការ​របស់​ខ្លួន​។​
​យោង​តាម​សេចក្តីថ្លែងការណ៍​ សហព័ន្ធ​សហជីព​កម្ពុជា​បាន​ធ្វើការ​បដិសេធ​ចំពោះ​សេចក្តីថ្លែងការណ៍​របស់​ សមាគម​និយោជក​ (TAFTAC)​ និង​សេចក្តីថ្លែងការណ៍​របស់​យុទ្ធនាការ​សម្លៀក​បំពាក់​ស្អាត​ (Clean​ Clothes​ Campaign)​។​