សេចក្តីបញ្ជាក់ព័ត៌មាន៖ កម្ពុជាច្រានចោលការផ្សព្វផ្សាយបណ្តាញព័ត៌មានថៃ ព្រមទាំងបញ្ជាក់ពីការស្លាប់របស់ជនស៊ីវិលដោយការបាញ់របស់កងកម្លាំងប្រដាប់អាវុធថៃនៅភូមិព្រៃចាន់
នៅថ្ងៃទី១៤ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥ ក្រសួងមហាផ្ទៃបានចេញសេចក្តីបំភ្លឺមួយដែលច្រានចោលរបាយការណ៍របស់ប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយថៃ ដែលបានអះអាងថា គ្មានពលរដ្ឋកម្ពុជាណាម្នាក់បានស្លាប់នៅក្នុងហេតុការណ៍ថ្ងៃទី១២ ខែវិច្ឆិកា នៅក្នុងភូមិព្រៃចាន់ ខេត្តបន្ទាយមានជ័យនោះទេ។ ក្រសួងបានបញ្ជាក់ថា កងកម្លាំងប្រដាប់អាវុធថៃបានប្រើប្រាស់កាំភ្លើងវែង M16 បណ្តាលឱ្យមានមនុស្សស្លាប់ម្នាក់ ដែលមានឈ្មោះថា ឌី ណៃ (ហៅសល់) ភេទប្រុស អាយុ៣៦ឆ្នាំ និងពលរដ្ឋបីនាក់ផ្សេងទៀតរងរបួសធ្ងន់។ កោសល្យវិច័យដែលធ្វើឡើងដោយមានវត្តមានរបស់ក្រុមអ្នកសង្កេតការណ៍អាស៊ាន (ASEAN Observer Team) បានបញ្ជាក់ថាការស្លាប់នេះបណ្តាលមកពីគ្រាប់កាំភ្លើង បាញ់ចូលក្នុងធ្លុះសួត ដាច់សរសៃឈាមធំៗ និងមានគ្រាប់បៀមនៅផ្នែកខ្នងខាងស្តាំនៃសព។