​កម្ពុជា​ទទួល​បាន​អត្ថប្រយោជន៍​ពី​ការ​អនុគ្រោះ​ពន្ធ​នៅ​ក្នុង​កិច្ចព្រមព្រៀង​ពាណិជ្ជកម្ម​ RCEP​ មើលឃើញ​ការ​កើនឡើង​នៃ​ការ​នាំ​ចេញ​
​ការ​នាំ​ចេញ​របស់​កម្ពុជា​ទៅ​កាន់​ប្រទេស​ភាព​ជា​ដៃគូ​សេដ្ឋកិច្ច​គ្រប់​ជ្រុងជ្រោយ​ក្នុង​តំបន់​ (RCEP)​ បាន​កើនឡើង​ដល់​ ៤.៥៩​ ពាន់​លាន​ដុល្លារ​ក្នុង​រយៈពេល​ ៧​ ខែ​ដំបូង​នៃ​ឆ្នាំ​នេះ​ ដែល​ជា​កំណើន​គួរ​ឱ្យ​កត់សម្គាល់​ ២១%​ បើ​ធៀប​នឹង​រយៈពេល​ដូច​គ្នា​កាលពី​ឆ្នាំ​មុន​ នេះ​បើ​យោង​តាម​ទិន្នន័យ​ពី​ក្រសួងពាណិជ្ជកម្ម​។​ ការ​ជំរុញ​ការ​នាំ​ចេញ​ត្រូវ​បាន​សន្មត​ថា​បាន​មក​ពី​ការ​អនុវត្ត​កិច្ចព្រមព្រៀង​ពាណិជ្ជកម្ម​សេរី​ RCEP​ ដែល​បាន​ផ្តល់​ការ​អនុគ្រោះ​ពាណិជ្ជកម្ម​ និង​ពន្ធ​ពាណិជ្ជកម្ម​ស្ទើរតែ​សូន្យ​សម្រាប់​អ្នក​នាំ​ចេញ​កម្ពុជា​។​*​ …