រដ្ឋមន្ត្រី​អភិវឌ្ឍន៍ជនបទ​ លោក​អ៊ុ​ក​រ៉ា​ប៊ុ​ន​ បាន​អះអាង​ថា​ប្រជាជន​នៅ​តាម​ជនបទ​ទាំងអស់​នឹង​មានទឹក​ស្អាត​ និង​ប្រព័ន្ធ​គ្រប់គ្រង​ទឹក​កង្វក់​នៅ​ក្នុង​រយៈពេល​ ៧​ ឆ្នាំ​ទៀត​។​
​លោក​រ៉ា​ប៊ុ​ន​បាន​មាន​ប្រសាសន៍​ថា​ “​នៅ​ឆ្នាំ​ ២០២៥ ប្រជាជន​នៅ​តាម​ជនបទ​ទាំងអស់​នឹង​មានទឹក​ស្អាត​ និង​អនាម័យ​គ្រប់គ្រាន់​ ហើយ​ពួក​គេ​នឹង​រស់នៅ​ក្នុង​បរិយាកាស​ល្អ​”​ ។​
​លោក​បាន​មាន​ប្រសាសន៍​ថា​គោលដៅ​សម្រាប់​ការ​អភិវឌ្ឍ​សតវត្សរ៍​ គឺ​ ប្រជាជន​នៅ​តាម​តំបន់​ជនបទ​ចំនួន​ ៥០​ ភាគរយ​នឹង​ទទួល​បាន​ទឹក​ស្អាត​ហើយ​ ៣០​ ភាគរយ​នឹង​មាន​បង្គន់​អនាម័យ​នៅ​ឆ្នាំ​ ២០១៥​ ។​ …​