ក្រុម​សិទ្ធិ​មនុស្ស​:​គ្រួសារ​រង​ផល​ប៉ះពាល់​ដោយសារ​ជម្លោះដីធ្លី​នៅ​កម្ពុជា​កើនឡើង​បី​ដង​
កាលពីថ្ងៃ​ព្រហស្បតិ៍​ ក្រុម​សិទ្ធិ​មនុស្ស​បាន​និយាយ​ថា​ ការ​ងើបឡើង​នៃ​ជម្លោះដីធ្លី​នៅ​ប្រទេស​កម្ពុជា​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​ប៉ះពាល់​ច្រើន​ជាង​បី​ដង​នៃ​ចំនួន​គ្រួសារ​ដែល​រងផល​ប៉ះពាល់​កាលពី​ឆ្នាំ​២០១៣​ និងបាន​ជម្រុញ​ឲ្យ​រដ្ឋាភិបាល​របស់​នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​ហ៊ុន​សែន​ ដោះស្រាយ​បញ្ហា​នេះ​ដោយ​ដំណោះស្រាយ​យូរអង្វែង​ ជៀស​ជាង​ធ្វើការ​សន្យា​ខ្យល់​។​
​ អង្គការសិទ្ធិមនុស្ស​លី​កាដូ​បាន​និយាយ​ថា​ ខ្លួន​បាន​ចងក្រង​ជា​ឯកសារ​លើ​​ ១០,៦២៥​ គ្រួសារ​ ឬ​ស្មើនឹង​ ៤៩,៥១៩​នាក់​ ដែលរងផល​ប៉ះពាល់​ថ្មី​ដោយ​ជម្លោះដីធ្លី​ក្នុង​ឆ្នាំ​២០១៤​ កើនឡើង​ពី​ចំនួន​៣,៤៧៥​គ្រួសារ​កាលពី​ឆ្នាំ​មុន​ និង​ជិត​ពីរ​ដង​នៃ​ចំនួន​គ្រួសារ​ប៉ះពាល់​កាលពី​ឆ្នាំ​២០១២​ ដែល​មាន​ចំនួន​៥,៦៧២​គ្រួសារ​។​…​