ឧស្សាហកម្ម​ផលិត​ចំណី​សត្វ​នៅ ក្នុង​ប្រទេស​កម្ពុជា ​កំពុង​ត្រូវបាន​ពង្រីក ដើម្បី​បំពេញ​គម្លាត​តម្រូវការ​ក្នុង​ស្រុក ជាមួយ​នឹង​ការ​វិនិយោគ​ថ្មី​ ៦០​ លាន​ដុល្លារ​បន្ថែមទៀត​នៅក្នុង​ឧស្សាហ​កម្ម​នេះ ខណៈ​ទីផ្សារ​នេះ​ភាគច្រើន​ពឹង​ផ្អែក​លើ​ការនាំ​ចូល​។…
លោក សេន សុវណ្ណ អគ្គនាយក នៃ​នាយកដ្ឋាន​ផលិតកម្ម​សត្វ និង​បសុព្យាបាល ​បាន​ឲ្យ​ដឹង​ថា បន្ទាប់ពី​ការ​សិក្សា​របស់​ក្រសួង​កសិកម្ម​ កាលពី​ឆ្នាំ​ ២០១៦ កម្ពុជា​នៅតែ​ត្រូវការ​នាំ​ចូល​ចំណី​សត្វ​ពី​ ៥០ ​ទៅ ​៦០ ​ភាគរយ ដោយ​បាន​ចំណាយ​ប្រហែល​ជា ១៣៥​ លាន​ដុល្លារ​ក្នុង​មួយឆ្នាំ ខណៈ​ការ​នាំចូល​សត្វ​ជ្រូក ប្រហែល ៤០ ​ម៉ឺន​ក្បាល​ មានតម្លៃ​ប្រហែល ១០០ ​លាន​ដុល្លារ​ក្នុង​មួយឆ្នាំ​។…