ក្រុម​មន្ត្រីនៅ​ក្រសួង​ព័ត៌មាន​បាន​លើក​ឡើង​កាលពី​ម្សិលមិញ​ថា ស្ថានីយ​ទូរទស្សន៍ និង​វិទ្យុ​ទាំង​អស់​នឹង​​ត្រូវ​ ហាម​មិន​ឲ្យ​ផ្សព្វ​ផ្សាយ​ពាណិជ្ជកម្ម​គ្រឿង​ស្រវឹង​​នៅ​​អំឡុង​ម៉ោង​​៦ល្ងាច​ដល់​ម៉ោង​៨យប់​ ព្រោះ​ម៉ោង​នេះ​ជា​ម៉ោង​សំខាន់​​ដែល​មនុស្ស​មើល​ច្រើន​​​​ដោយ​​​ចាប់​ផ្ដើម​នៅ​ខែ​ក្រោយ​នេះ​ ជា​ផ្នែក​មួយ​នៃការ​​ខិត​ខំ​ប្រឹង​ប្រែង​របស់​រដ្ឋាភិបាល​ ដើម្បី​កាត់​បន្ថយ​ចំនួន​អ្នក​ស្លាប់​​ដែល​បណ្ដាល​មកពី​​ការ​បើក​បរ​ដោយ​ស្រវឹង​។
លោក ម៉ៅ អាយុទ្ធ រដ្ឋលេខាធិការ​ក្រសួង​ព័ត៌មាន​​បាន​មាន​ប្រសាសន៍​ថា បម្រាម​រយៈ​​ពេល​ពីរ​ម៉ោង​នេះ​នឹង​ចូល​ជា​ធរមាន​​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​១ ខែ​តុលា ចំណែក​ឯការ​ហាម​​ទាំង​​​ស្រុង​​​មិន​ឲ្យ​ផ្សព្វ​ផ្សាយ​គ្រឿង​​​ស្រវឹង​​​វិញ​​​នឹង​ត្រូវ​​​អនុវត្ត​នៅ​ដើម​ឆ្នាំ​ក្រោយ​​។ …