រដ្ឋមន្ត្រី​យុត្តិធម៌​ណែនាំ​ជាថ្មី ឱ្យ​ពន្លឿន​នីតិវិធី​នៅ​តុលាការ​ ​ដើម្បី​រួមចំណែក​ដោះស្រាយ​ភាពចង្អៀត​ក្នុង​ពន្ធនាគារ
រដ្ឋមន្ដ្រី​ក្រសួង​យុត្ដិធម៌ លោក កើត រិទ្ធ បាន​ណែនាំ​ជាថ្មី ដល់​ប្រធាន​សាលាដំបូង ព្រះរាជអាជ្ញា​អម​សាលាដំបូង រាជធានី-ខេត្ត​ឱ្យ​ពន្លឿន​ចំណាត់ការ​នីតិវិធី នៅក្នុង​ដំណាក់កាល​អយ្យការ ដំណាក់កាល​ស៊ើបសួរ និង​ដំណាក់កាល​ជំនុំជម្រះ ដើម្បី​រួមចំណែក​ដោះស្រាយ​ភាពចង្អៀត​ណែន​ក្នុង​ពន្ធនាគារ ពិសេស​ក្នុង​បរិបទ​កូវីដ​ ១៩ ​នេះ​។ នេះ​បើតាម​សេចក្ដី​ណែនាំ​របស់​ក្រសួង​យុត្ដិធម៌​ចុះ​ថ្ងៃទី​ ២៥ ​តុលា ឆ្នាំ​ ២០២១​។ …