ច្បាប់​ថ្មី​នឹង​ដោះស្រាយ​បញ្ហា​អត្រា​មរណ​ភាព​ខ្ពស់​លើ​ដងផ្លូវ​នៅ​កម្ពុជា​
ច្បាប់​ចរាចរ​ថ្មី​ នឹង​ចូល​ជា​ធរមាន​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ១​ ខែមករា​ ដែល​ត្រូវ​បាន​រំពឹង​ទុក​ថា​ នឹង​ជួយ​កាត់​បន្ថយ​អត្រា​អ្នក​ស្លាប់​នៅ​តាម​ដង​ផ្លូវ​នៃ​ប្រទេស​កម្ពុជា​ ជា​រៀង​រាល់​ឆ្នាំ​។​
​គ្រោះថ្នាក់​ចរាចរ​ ធ្វើ​ឱ្យ​ប្រទេស​កម្ពុជា​ខាតបង់​តម្លៃ​ខាង​សេដ្ឋកិច្ច​ ប្រមាណ​ជា​ ៣០០​លាន​ដុល្លារ​ ជា​រៀង​រាល់​ឆ្នាំ​ ហើ​យអត្រា​អ្នក​ស្លាប់​ ដោយសារ​គ្រោះថ្នាក់​ចរាចរ​ នៅ​តែ​បន្ត​កើនឡើង​។​ យោង​តាម​តួលេខ​ពីក្រសួងមហាផ្ទៃ​ មនុស្ស​ប្រមាណ​ជា​ ២,២៦៥​នាក់​ បាន​បាត់បង់​ជីវិត​ នៅ​ក្នុង​គ្រោះថ្នាក់​ចរាចរ​ នៅ​ឆ្នាំ​២០១៥​នេះ​ កើនឡើង​ពី​ចំនួន​អ្នក​ស្លាប់​ ២,១៤៨​នាក់​ នៅ​ក្នុង​ឆ្នាំ​២០១៤​។​…​