លោក​នាយករដ្ឋមន្រ្តី ហ៊ុន សែន បាន​សម្រេច​​តែងតាំង​​មន្រ្តី​ជាន់ខ្ពស់​ចំនួន ១៤ រូប​ក្នុង​គណៈកម្មការ​អន្តរ​ក្រសួង​ពិសេស​មួយ​ដើម្បី​ស៊ើប​អង្កេត​​លើ​ករណី​សម្លាប់​​មេដឹកនាំ​សហជីព​ដែល​គ្រួសារ​ជនរងគ្រោះ​បាន​រង់ចាំ​យុតិ្តធម៌​ជាង​ ១០ ​ឆ្នាំ​​មក​ហើយ។
ក្នុង​សេចក្តី​សម្រេច​មួយ​ដែល​បាន​ចុះ​ហត្ថលេខា​ដោយ​លោក ហ៊ុន សែន នៅ​ថ្ងៃ​ទី ១៥ ខែ​កញ្ញា និង​ទទួល​បាន​ដោយ​ភ្នំពេញ​ប៉ុស្តិ៍​កាលពី​ម្សិលមិញ​លោក​នាយក​រដ្ឋមន្រ្តី​បាន​តែងតាំង​សមាសភាព​ពិសេស​​ក្នុង​គណៈកម្មការ​អន្តរក្រសួង​ដើម្បី​ស៊ើបអង្កេត​លើ​ករណី​សម្លាប់​លោក ជា វិជ្ជា លោក ហ៊ី វុទ្ធី និង​​លោក រស់ សុវណ្ណារ៉េត ។ ...