តំបន់​សេដ្ឋកិច្ច​ពិសេស​ភ្នំពេញ (PPSEZ) នឹង​រៀបចំ​ធ្វើ Bookbuilding នៅ​ចុង​ខែ​នេះ​សម្រាប់​ការ​បោះ​ផ្សាយ​មូលបត្រ​លក់​ជា​លើក​ដំបូង (IPO) ដែល​ខ្លួន​សង្ឃឹម​ថា​នឹង​រក​បាន​ប្រាក់​រហូត​ដល់​១១,៦​លាន​ដុល្លារ​សម្រាប់​ការ​ពង្រីក និង​ការ​សង​បំណុល។ នេះ​បើ​តាម​ការ​ផ្សព្វផ្សាយ​នៃ​របាយការណ៍​របស់​ក្រុមហ៊ុន​ក្នុង​ចំណោម​វិនិយោគិន​ដ៏​មាន​សក្ដានុពល។
របាយការណ៍​បាន​ទទួល​ដោយ​ភ្នំពេញ​ប៉ុស្ដិ៍​ឲ្យ​ដឹង​ថា PPSEZ គ្រោង​នឹង​ដាក់​លក់​ភាគ​ហ៊ុន​ជិត​១១,៦​លាន​ភាគ ដែល​តំណាង​ឲ្យ​ភាគហ៊ុន​២០​ភាគរយ​នៅ​ក្នុង​ក្រុមហ៊ុន​នេះ នៅ​ផ្សារ​ហ៊ុន​កម្ពុជា (CSX)។ ...