ក្រុមការងារ​អូ​ឌី​ស៊ី​ ចូលរួម​ធ្វើ​បទ​បង្ហាញ​នៅ​កម្មវិធី​បារ​ខែ​ម កំពង់ចាម
នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ២២​ និង​ ២៣​ ខែមិថុនា​ ក្រុមការងារ​របស់​អង្គការ​អូ​ឌី​ស៊ី​ បាន​ធ្វើ​ដំណើរ​ទៅ​ខេត្តកំពង់ចាម​ ដើម្បី​ចូលរួម​កម្មវិធី​បា​រខែ​ម​ ដែល​បាន​រៀបចំ​ឡើង​នៅ​ក្នុង​សាកលវិទ្យាល័យ​ ជា​ ស៊ី​ម​ កំចាយមារ​។​ ទោះបីជា​ព្រឹត្តិការណ៍​នេះ​មាន​អ្នកចូលរួម​តិច​ជាង​ កម្មវិធី​បា​រខែ​ម​នៅ​ក្នុង​ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ​ក៏​ដោយ​ បទ​បង្ហាញ​របស់​អូ​ឌី​ស៊ី​ ស្ដី​ពី​សារៈសំខាន់​នៃ​ទិន្នន័យ​បើក​ទូលាយ​ និង​របៀប​ដែល​ទិន្នន័យ​ប្រភេទ​នេះ​ អាច​ជួយ​សិស្សានុសិស្ស​ទទួល​បាន​អាហារូបករណ៍​ទៅ​សិក្សា​នៅ​បរទេស​ មាន​អ្នកចូលរួម​ ជាង​ ៥០​ នាក់​។​ អ្នកចូលរួម​ភាគច្រើន​ ដែល​មាន​បំណង​ស្តាប់​បទ​បង្ហាញ​របស់​ក្រុមការងារ​អូ​ឌី​ស៊ី​ ភាគច្រើន​ជា​និស្សិត​នៃ​សាកលវិទ្យាល័យ​នៅ​ក្នុង​តំបន់​ ឬ​ជា​សិស្ស​វិទ្យាល័យ​ ដែល​ចង់​ស្វែង​យល់​បន្ថែម​ អំពី​គំនិត​នៃ​ទិន្នន័យ​ដ៏​ធំ​នៃ​បណ្តាញ​អ៊ី​ន​ធឺ​ណែ​ត​ពី​គ្រប់​ទិស​ទី​នៃ​ពិភពលោក​។​ លើស​ពី​នេះ​ទៅ​ទៀត​ ភាព​ទាក់ទាញ​នៃ​គេហទំព័រ​របស់​អូ​ឌី​ស៊ី​ គឺ​អាច​ឱ្យ​អ្នក​ប្រើប្រាស់​អាច​ទទួល​បាន​នូវ​ព័ត៌មាន​ មានគុណ​ភាពល្អ​ ដោយ​ឥត​គិតថ្លៃ​ដែល​មាន​សារៈសំខាន់​ខ្លាំង​ណាស់​ សម្រាប់​ផលិត​ឯកសារ​សិក្សា​ និង​ធ្វើការ​ស្រាវជ្រាវ​ជា​ទូទៅ​។​
ក្រុមការងារអូឌីស៊ីចូលរួមកម្មវិធីបារខែម កំពង់ចាម
​ទោះបីជា​កម្មវិធី​បារ​ខែ​ម​ បាន​ផ្ដោត​លើ​អាជីវកម្ម​ផ្នែក​ការ​បង្កើត​ថ្មីៗ​ និង​ការ​ចាប់ផ្តើម​អាជីវកម្ម​ថ្មីៗ​ក៏​ដោយ​ បទ​បង្ហាញ​របស់​អូ​ឌី​ស៊ី​បាន​រួមចំណែក​ក្នុង​របៀបវារៈ​នៃ​ព្រឹត្តិការណ៍​នេះ​ ដោយ​មិន​ត្រឹមតែ​បង្ហាញ​អំពី​គំនិត​បើក​ទូលាយ​នោះ​ទេ​ ប៉ុន្តែ​វា​អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើប្រាស់​ សម្រាប់​បង្កើន​ជំនាញ​ភាសា​ របៀប​សរសេរ​លិខិត​បង្ហាញ​ហេតុ​ (Motivation​ Letter)​ ដែល​មានគុណ​ភាពល្អ​ ឬ​សំណើរ​ស្រាវជ្រាវ​ ហើយ​ជា​ទូទៅ​វា​ត្រូវ​បាន​ប្រើប្រាស់​ សម្រាប់​អាហារូបករណ៍​ទៅ​សិក្សា​នៅ​បរទេស​។​ ជាមួយនឹង​វិធីសាស្ត្រ​ប្លែក​នេះ​ អ្នកចូលរួម​បាន​យកចិត្តទុកដាក់​យ៉ាង​ខ្លាំង​ ដោយសារ​តែ​អ្នកចូលរួម​ភាគច្រើន​ ចង់​រៀន​បន្ថែម​អំពី​ឱកាស​សិក្សា​ និង​របៀប​ជំនាញ​ផ្ទាល់ខ្លួន​របស់​ពួក​គេ​ ដែល​អាច​កែ​លម្អ​បាន​ ដោយ​ការ​ចំណាយ​អប្បបរមា​។​ នៅ​ចុងបញ្ចប់​នៃ​ការ​ធ្វើ​បទ​បង្ហាញ​ អ្នកចូលរួម​ក៏​ទទួល​បាន​អាវយឺត​ ស្ទិ​ក​គ័​រ​ ខិតប័ណ្ណ​ និង​សៀវភៅសរសេរ​ផង​ដែរ​។​