ការ​បង្ហាញ​ទំព័រ​ព័ត៌មាន​គណនេយ្យ​ភាព​សង្គម​នៅ​វេទិកា​ថ្នាក់​ជាតិ​ស្តី​ពី​ ISAF​ ដំណាក់កាល​ទី​២
អង្គការ​ទិន្នន័យ​អំពី​ការ​អភិវឌ្ឍ​ (​អូ​ឌី​ស៊ី​)​ មាន​កិត្តិយស​ដែល​បាន​ចូលរួម​ធ្វើ​បទ​បង្ហាញ​អំពី​ការ​ប្រើប្រាស់​ និង​មុខងារ​ទំព័រ​ព័ត៌មាន​គណនេយ្យ​ភាព​សង្គម​ នៅ​ក្នុង​វេទិកា​ថ្នាក់​ជាតិ​ស្តី​ពី​ ការ​អនុវត្ត​ផែនការ​គណនេយ្យ​ភាព​សង្គម​សម្រាប់​ការ​អភិវឌ្ឍ​តាម​បែប​ប្រជាធិបតេយ្យ​នៅ​ថ្នាក់​ក្រោម​ជាតិ​ (ISAF)​ នា​ថ្ងៃ​ទី​១៩​ ដល់​ថ្ងៃ​ទី​២០​ ខែធ្នូ​ ឆ្នាំ​២០២២​ នៅ​ខេត្តសៀមរាប​។​ អូ​ឌី​ស៊ី​មាន​សេចក្តី​រីករាយ​ដែល​បាន​ចូលរួម​ជាមួយ​ស្ថាប័ន​ពាក់ព័ន្ធ​ធ្វើការ​ងារ​លើ​ ISAF​។​
វេទិកា​នេះ​រៀបចំ​ឡើង​មាន​គោលបំណង​ ១)​ ចែករំលែក​មេរៀន​បទ​ពិសោធន៍​ និង​ការ​អនុវត្ត​ល្អៗ​នៃ​ការ​អនុវត្ត​ការងារ​គណនេយ្យ​ភាព​សង្គម​ផ្តោត​លើ​បរិ​យា​បន្ន​ ការ​ប្រើប្រាស់​ថវិកា​ប្រកបដោយ​ប្រសិទ្ធភាព​ និង​ផល​ប៉ះពាល់​ជា​វិជ្ជមាន​ ២)​ ចែក​រ៉​លែ​កប​ទ​ពិសោធន៍​ពី​ការ​ប្រើប្រាស់​ប្រព័ន្ធ​បច្ចេកវិទ្យា​ព័ត៌មាន​និង​គមនាគមន៍​ និង​ប្រព័ន្ធ​ឌី​ជី​ថ​ល​ផ្សេងៗ​សម្រាប់​គណនេយ្យ​ភាព​សង្គម​ ៣)​ បង្កើន​កិច្ច​ខិតខំ​ប្រឹងប្រែង​ ការ​រក​ឃើញ​របក​គំ​ឃើញ​ និង​ការ​ផ្តួចផ្តើម​ថ្មីៗ​ ក្នុង​គោលបំណង​គាំទ្រ​ដល់​និរន្តរភាព​នៃ​ផែនការ​អនុវត្ត​គណនេយ្យ​ភាព​សង្គម​ និង​គណនេយ្យ​ភាព​សង្គម​ក្នុង​កម្ពុជា​ និង​ ៤)​ ប្រើប្រាស់​មេរៀន​បទ​ពិសោធន៍​ទាំងនេះ​ ដើម្បី​ផ្តល់​ធាតុ​ចូល​ដើម្បី​រៀបចំ​យុទ្ធសាស្ត្រ​រយៈពេល​វែង​សម្រាប់​គណនេយ្យ​ភាព​សង្គម​នៅ​កម្ពុជា​ បន្ទាប់​ពី​ការ​អនុវត្ត​ផែនការ​អនុវត្ត​គណនេយ្យ​ភាព​សង្គម​ដំណាក់កាល​ទី​២​។​
ក្នុង​វេទិកា​នេះ​មាន​អ្នកចូលរួម​សរុប​ចំនួន​ ២៣១​រូប​ រួម​មាន​ គណៈកម្មាធិការ​គ្រប់គ្រង​ការ​អនុវត្ត​ផែនការ​យុទ្ធសាស្ត្រ​គណនេយ្យ​ភាព​សង្គម​ថ្នាក់​ក្រោម​ជាតិ​ (​គ​.​គ​.​អ​.​ស​),​ ក្រសួង​ ស្ថាប័ន​ពាក់ព័ន្ធ​,​ លេខាធិការដ្ឋាន​ គ​.​ជ​.​អ​.​ប​,​ រដ្ឋបាល​ខេត្ត​ រដ្ឋបាល​ក្រុង​ ស្រុក​ ខណ្ឌ​មួយ​ចំនួន​ រដ្ឋបាល​ឃុំ​សង្កាត់​,​ អង្គការ​សង្គម​ស៊ី​វិល​ ដៃគូ​អភិវឌ្ឍន៍​ និង​អ្នកសម្របសម្រួល​គណនេយ្យ​ភាព​សហគមន៍​។​
បន្ទាប់​ពី​កិច្ច​ពិភាក្សា​ និង​បទ​បង្ហាញ​ពី​ភាគី​ពាក់ព័ន្ធ​ អ្នក​រៀបចំ​វេទិកា​នឹង​បង្កើត​របាយការណ៍​សង្ខេប​ ដើម្បី​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ផែនទី​នៃ​កិច្ច​ខិតខំ​ប្រឹងប្រែង​ដែល​កំពុង​បន្ត​ និង​ផែនការ​អភិវឌ្ឍ​ឧបករណ៍​ឌី​ជី​ថ​ល​សម្រាប់​គណនេយ្យ​ភាព​សង្គម​នៅ​កម្ពុជា​។