Open Development Cambodia publishes a new map layer and dataset of “Coronavirus (COVID-19) cases in Cambodia”
Open Development Cambodia (ODC) has published a new map layer of “Coronavirus (COVID-19) cases in Cambodia” on the interactive map, under the map category of “Social development”. The dataset of map layer shows the cases of Coronavirus (COVID-19) in Cambodia. The dataset information will be updated according to the information from ministry of health in Cambodia. The dataset is available and accessible in both English and Khmer languages.
=> Please click here to get access to the map layer of Coronavirus (COVID-19) cases in Cambodia on ODC’s Interactive map.