Announcement on the organization of the 23rd ASEAN and 8th ASEAN Plus Three Cooperation Meeting on Public Service Affairs and related events for 2026
On 30 July 2026, General Department of Information and Broadcasting of the Ministry of Information issued an announcement on the organization of the 23rd ASEAN and 8th ASEAN Plus Three Cooperation Meeting on Public Service Affairs and related events for 2026.
The General Department of Information and Broadcasting of the Ministry of Information would like to inform all national and international journalists that the Ministry of Public Service will organize the 23rd ASEAN and 8th ASEAN Plus Three Cooperation Meeting on Public Service Affairs and related events for 2026 under the theme “Innovation for Better Service Delivery” which will be held for 3 days from 3rd to 5th August 2026 at the Sokha Siem Reap Resort and Convention Center.