His Excellency PRAK Sokhonn, Deputy Prime Minister, Minister of Foreign Affairs and International Cooperation of the Kingdom of Cambodia, will attend the Ministerial Forum for Cooperation in the Indo-Pacific
On 16 February 2022, the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation issued a press release on His Excellency PRAK Sokhonn, Deputy Prime Minister, Minister of Foreign Affairs and International Cooperation of the Kingdom of Cambodia, will attend the Ministerial Forum for Cooperation in the Indo-Pacific on 22 February 2022 in Paris. In his capacity as High Representative of Cambodia, Chair Country of ASEAN in 2022, His Excellency Deputy Prime Minister will deliver opening remarks and attend the Round Table on Security and Defence. He will also take part at the meeting between France and ASEAN Foreign Ministers.