ឯកឧត្តម​ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី​ ប្រាក់​ សុ​ខុន​ រដ្ឋមន្ត្រី​ការ​បរទេស​ និង​សហប្រតិបត្តិការ​អន្តរជាតិ​នៃ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​នឹង​អញ្ជើញ​ចូលរួម​វេទិកា​ថ្នាក់​រដ្ឋមន្ត្រី​សម្រាប់​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​នៅ​ឥណ្ឌូ​-​ប៉ា​ស៊ី​ហ្វិ​ក​
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ១៦​ ខែកុម្ភៈ​ ឆ្នាំ​២០២២​ ក្រសួងការបរទេស​ និង​សហប្រតិបត្តិការ​អន្តរជាតិ​ បាន​ចេញ​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ ស្តី​ពី​ឯកឧត្តម​ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី​ ប្រាក់​ សុ​ខុន​ រដ្ឋមន្ត្រី​ការ​បរទេស​ និង​សហប្រតិបត្តិការ​អន្តរជាតិ​នៃ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​នឹង​អញ្ជើញ​ចូលរួម​វេទិកា​ថ្នាក់​រដ្ឋមន្ត្រី​សម្រាប់​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​នៅ​ឥណ្ឌូ​-​ប៉ា​ស៊ី​ហ្វិ​ក​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ២២​ ខែកុម្ភៈ​ ឆ្នាំ​២០២២​ នៅ​ទី​ក្រុងប៉ារីស​។​ ក្នុង​ឋានៈ​ជា​តំណាង​ជាន់ខ្ពស់​របស់​កម្ពុជា​ដែល​ជា​ប្រទេស​ប្រធាន​អាស៊ាន​ឆ្នាំ​២០២២​ នេះ​ ឯកឧត្តម​ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី​នឹង​ថ្លែង​សុន្ទរកថា​បើក​ និង​ចូលរួម​វេទិកា​តុមូល​ស្ដី​ពី​សន្តិសុខ​ និង​កិច្ច​ការពារ​ជាតិ​។​ ឯកឧត្តម​ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី​ក៏​នឹង​អញ្ជើញ​ចូលរួម​កិច្ចប្រជុំ​រវាង​បារាំង​ និង​រដ្ឋមន្ត្រី​ការ​បរទេស​អាស៊ាន​ផង​ដែរ​។​