His Excellency Saleumxay KOMMASITH, Minister of Foreign Affairs of the Lao People’s Democratic Republic, will lead a delegation to pay an official visit to the Kingdom of Cambodia and to attend the ASEAN Foreign Ministers’ Retreat (AMM Retreat)
On 13 February 2022, the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation issued a press release on His Excellency Saleumxay KOMMASITH, Minister of Foreign Affairs of the Lao People’s Democratic Republic, will lead a delegation to pay an official visit to the Kingdom of Cambodia and to attend the ASEAN Foreign Ministers’ Retreat (AMM Retreat) from 15 to 17 February 2022. During the visit, His Excellency Saleumxay KOMMASITH will be received in a Royal Audience by His Majesty Preah Bat Samdech PReah Boromneath NORODOM SIHAMONI, King of Cambodia, at the Royal Palace.