ឯកឧត្តម​ សា​លើ​ម​សៃ​ គុំ​ម៉ា​ស៊ី​ត​ រដ្ឋមន្ត្រី​ការ​បរទេស​នៃ​សាធារណរដ្ឋ​ប្រជាធិបតេយ្យ​ប្រជាមានិត​ឡាវ​នឹង​ដឹកនាំ​គណៈប្រតិភូ​អញ្ជើញ​មក​បំពេញ​ទស្សនកិច្ច​ផ្លូវការ​ និង​ចូលរួម​កិច្ចប្រជុំ​ចង្អៀត​រដ្ឋមន្ត្រី​ការ​បរទេស​អាស៊ាន​ (ASEAN​ Foreign​ Ministers’​ Retreat)​ នៅ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ១៣​ ខែកុម្ភៈ​ ឆ្នាំ​២០២២​ ក្រសួងការបរទេស​ និង​សហប្រតិបត្តិការ​អន្តរជាតិ​ បាន​ចេញ​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ស្តី​ពី​ឯកឧត្តម​ សា​លើ​ម​សៃ​ គុំ​ម៉ា​ស៊ី​ត​ រដ្ឋមន្ត្រី​ការ​បរទេស​នៃ​សាធារណរដ្ឋ​ប្រជាធិបតេយ្យ​ប្រជាមានិត​ឡាវ​នឹង​ដឹកនាំ​គណៈប្រតិភូ​អញ្ជើញ​មក​បំពេញ​ទស្សនកិច្ច​ផ្លូវការ​ និង​ចូលរួម​កិច្ចប្រជុំ​ចង្អៀត​រដ្ឋមន្ត្រី​ការ​បរទេស​អាស៊ាន​ (ASEAN​ Foreign​ Ministers’​ Retreat)​ នៅ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​ ពី​ថ្ងៃ​ទី​ ១៥​ ដល់ទី​ ១៧​ ខែកុម្ភៈ​ ឆ្នាំ​២០២២​។​ ក្នុង​ឪ​កាស​នៃ​ដំណើរ​ទស្សនកិច្ច​នេះ​ ឯកឧត្តម​ សា​លើ​ម​សៃ​ គុំ​ម៉ា​ស៊ី​ត​នឹង​អញ្ជើញ​ចូល​ថ្វាយបង្គំ​គាល់​ ព្រះករុណា​ ព្រះបាទ​ សម្តេច​ ព្រះ​ម​រម​នាថ​ នរោត្តម​ សីហ​មុនី​ ព្រះមហាក្សត្រ​នៃ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​នៅ​ព្រះ​បរមរាជវាំង​។​