សេចក្តីជូនដំណឹងរបស់ក្រសួងសុខាភិបាលស្តីពីករណីវិជ្ជមានកូវីដ១៩ លើស្ត្រីជនជាតិអង់គ្លេសអាយុ ៦៥ ឆ្នាំដែលជាអ្នកដំណើរលើនាវាវីគីងគ្រូសជ្យូណីនៅខេត្តកំពង់ចាម
នៅថ្ងៃទី ១០ ខែមីនាឆ្នាំ ២០២០ ក្រសួងសុខាភិបាលបានចេញសេចក្តីប្រកាសមួយទាក់ទងនឹងករណីវិជ្ជមានកូវីដ១៩ លើស្ត្រីអង់គ្លេសអាយុ ៦៥ ឆ្នាំដែលជាអ្នកដំណើរនៅលើនាវាវីគីងគ្រូសជ្យូណីក្នុងខេត្តកំពង់ចាម។ នាវានេះបានធ្វើដំណើរចេញពីកំពង់ផែ My Tho នៃទីក្រុងហូជីមិញនៅថ្ងៃទី ០៥ ខែមីនាឆ្នាំ ២០២០ ហើយបានមកដល់ប្រទេសកម្ពុជានៅថ្ងៃទី ០៧ ខែមីនាឆ្នាំ ២០២០ ។ ករណីនេះជាករណីទី ៣ នៃមេរោគកូវីដ១៩ នៅក្នុងប្រទេស។ យោងតាមសេចក្តីជូនដំណឹងបានអោយដឹងថា មនុស្សទាំងអស់ ៦៤ នាក់ (អ្នកដំណើរ ៣០ នាក់និងបុគ្គលិកជិះទូក ៣៤ នាក់) ត្រូវបានដាក់ឲ្យនៅលើនាវាទេសចរណ៍ ហើយរង់ចាំលទ្ធផលនៃការធ្វើតេស្ត។