សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ស្តី​ពី​ សេចក្តីសម្រេច​របស់​រាជរដ្ឋាភិបាល​កម្ពុជា​ក្នុង​ការ​ផ្អាក​សេវា​រដ្ឋបាល​មួយ​ចំនួន​របស់​រដ្ឋបាល​ក្រុង​ ស្រុក​ ខណ្ឌ​
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​១៣​ ខែកញ្ញា​ ឆ្នាំ​២០២៣​ រាជរដ្ឋាភិបាល​កម្ពុជា​បាន​ចេញ​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​មួយ​ស្តី​ពី​ សេចក្តីសម្រេច​ក្នុង​ការ​ផ្អាក​សេវា​រដ្ឋបាល​មួយ​ចំនួន​របស់​រដ្ឋបាល​ក្រុង​ ស្រុក​ ខណ្ឌ​។​
​យោង​តាម​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ រដ្ឋាភិបាល​បាន​សម្រេច​ផ្អាក​សេវា​រដ្ឋបាល​ ដែល​តម្រូវ​ឱ្យ​ប្រជាពលរដ្ឋ​ដែល​ធ្វើការ​ក្នុង​សេដ្ឋកិច្ច​ក្រៅ​ប្រព័ន្ធ​ ស្នើរ​សុំ​ច្បាប់​អនុញ្ញាត​ប្រកប​អាជីវកម្ម​ នឹង​បន្ត​សុពលភាព​អាជីវកម្ម​នៅ​ការិយាល័យ​ច្រក​ចេញចូល​តែ​មួយ​។​ អាជីវកម្ម​សេដ្ឋកិច្ច​ក្រៅ​ប្រព័ន្ធ​ដែល​ត្រូវ​បាន​ផ្អាក​ដំណើរការ​ចុះ​សេវា​រដ្ឋបាល​មាន​ដូច​ជា​ វប្បធម៌​ និង​សិល្បៈ​ ការ​អប់រំ​ ទេសចរណ៍​ ពាណិជ្ជកម្ម​ កសិកម្ម​ និង​ឧស្សាហកម្ម​។​