​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ០៨​ ខែកុម្ភៈ​ ឆ្នាំ​ ២០២០​ ក្រសួង​ឧស្សាហកម្ម​រ៉ែ​ និង​ថាមពល​បាន​ចេញផ្សាយ​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​មួយ​ ស្តី​ពី​លទ្ធផល​ប្រជុំ​ពេញអង្គ​គណៈរដ្ឋមន្ត្រី​កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​០៧​ ខែកុម្ភៈ​ ឆ្នាំ​២០២០​ នៅ​ទីស្តីការគណៈរដ្ឋមន្ត្រី​ ក្រោម​អធិបតីភាព​ដ៏​ខ្ពង់ខ្ពស់​បំផុត​របស់​ លោកនាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​ ហ៊ុន​ សែន​។​ ជា​លទ្ធផល​នៃ​ការ​ប្រជុំ​ រាជរដ្ឋាភិបាល​បាន​អនុម័ត​សេចក្តីព្រាងច្បាប់​ស្តី​ពី​ការ​បង្កើត​ក្រសួង​ឧស្សាហកម្ម​ វិទ្យាសាស្ត្រ​ បច្ចេកវិទ្យា​ និង​នវានុវត្តន៍​ ពិនិត្យ​លើ​សេចក្តី​ព្រាង​អនុក្រឹត្យ​ស្តី​ពី​ការ​រៀបចំ​ និង​ការ​ប្រព្រឹត្ត​ទៅ​របស់​ក្រសួង​ឧស្សាហកម្ម​ វិទ្យាសាស្ត្រ​ បច្ចេកវិទ្យា​ និង​នវានុវត្តន៍​ និ​ង​អនុម័ត​គម្រោង​រោងចក្រ​អគ្គិសនី​ចំនួន​០៣​បន្ថែម​ទៀត​ ដែល​រួម​មាន​៖
1. គម្រោង​អភិវឌ្ឍ​រោងចក្រ​អគ្គិសនី​ដុត​ធ្យូងថ្ម​ ២៦៥​មេ​ហ្កា​វ៉ា​ត់​ នៅ​ស្រុក​ត្រពាំង​ប្រាសាទ​ ខេត្តឧត្តរមានជ័យ​
2. គម្រោង​អភិវឌ្ឍ​ខ្សែបណ្តាញ​បញ្ជូន​២៣០​គីឡូវ៉ុល​ ពី​រោងចក្រ​អគ្គិសនី​ដុត​ធ្យូងថ្ម​ ខេត្តឧត្តរមានជ័យ​មក​អនុ​ស្ថានីយ​ខាង​កើត​សៀមរាប​
3. គម្រោង​អភិវឌ្ឍ​រោងចក្រ​អគ្គិសនី​ដុត​ធ្យូងថ្ម​នាំ​ចូល​៧០០​មេ​ហ្កា​វ៉ា​ត់​ នៅ​ស្រុក​បុ​ទុម​សាគរ​ ខេត្តកោះកុង​។​