សេចក្តីជូនដំណឹង​ស្តី​ពី​ ការ​ផ្អាក​ដំណើរការ​គ្រឹះស្ថានសិក្សា​សាធារណៈ​ និង​ឯកជន​ គ្រប់​កម្រិត​ជា​បណ្តោះអាសន្ន​នៅ​រាជធានី​ភ្នំពេញ​
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​១២​ ខែកញ្ញា​ ឆ្នាំ​២០២២​ ក្រ​សូ​ង​អប់រំ​ យុវជន​ និង​កីឡា​បាន​ចេញ​សេចក្តីជូនដំណឹង​មួយ​ស្តី​ពី​ការ​ផ្អាក​ដំណើរការ​គ្រឹះស្ថានសិក្សា​សាធារណៈ​ និង​ឯកជន​ គ្រប់​កម្រិត​ជា​បណ្តោះអាសន្ន​នៅ​រាជធានី​ភ្នំពេញ​។​
​យោង​ទៅ​តាម​សេចក្តីជូនដំណឹង​ ការ​ផ្អាក​ដំណើរការ​គ្រឹះស្ថានសិក្សា​សាធារណៈ​គឺ​ធ្វើ​ឡើង​ក្នុង​គោលបំណង​កាត់​បន្ថយ​នូវ​ការ​ស្ទះចរាចរណ៍​ កាត់​បន្ថយ​ការ​រំខាន​ដល់​ប្រជាជន​នៅ​ក្នុង​រាជធានី​ភ្នំពេញ​ ក៏​ដូច​ជា​សម្រួល​ដល់​ក្បួន​រថយន្ត​របស់​គណៈប្រតិភូ​ក្នុងអំឡុងពេល​នៃ​កិច្ចប្រជុំ​កំពូល​អាស៊ាន​លើក​ ទី​៤០​ និង​ទី​៤១​ និង​កិច្ចប្រជុំ​កំពូល​ពាក់ព័ន្ធ​ ដែល​នឹង​ប្រព្រឹត្ត​ទៅ​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ១០-១៣​ ខែវិច្ឆិកា​ ឆ្នាំ​២០២២​។​ ​