ការ​ចែក​បណ្ណ​ចាក់​វ៉ាក់សាំង​កូ​វី​ដ​-១៩​ ក្រសួងការពារជាតិ​ ជូន​ប្រជាពលរដ្ឋ​ក្នុង​មូលដ្ឋាន​ខណ្ឌដង្កោ​ រាជធានី​ភ្នំពេញ​
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ២០​ ខែតុលា​ ឆ្នាំ​២០២១​ សាលា​ខណ្ឌដង្កោ​ បាន​ចេញ​សេចក្តីជូនដំណឹង​ ស្តី​ពី​ការ​ចែក​បណ្ណ​ចាក់​វ៉ាក់សាំង​កូ​វី​ដ​-១៩​ ក្រសួងការពារជាតិ​ ជូន​ប្រជាពលរដ្ឋ​ក្នុង​មូលដ្ឋាន​ខណ្ឌដង្កោ​ រាជធានី​ភ្នំពេញ​។​
​ប្រជាពលរដ្ឋ​ដែល​បាន​មក​ទទួល​ការ​ចាក់​វ៉ាក់សាំង​កូ​វី​ដ​-១៩​ ដូ​ស​ទី​២​ រួច​ហើយ​ និង​ទទួល​បាន​សារ​អេ​ឡិច​ត្រូ​និ​ច​ តាម​រយៈ​ទូរស័ព្ទ​ ពី​ខាង​ក្រសួងការពារជាតិ​ តែ​ពុំ​បាន​មក​ទទួលយក​បណ្ណ​ចាក់​វ៉ាក់សាំង​នៅឡើយ​ សូម​អញ្ជើញ​មក​ទទួលយក​បណ្ណ​ចាក់​វ៉ាក់សាំង​ ដោយ​ភ្ជាប់​មក​ជាមួយ​នូវ​លិខិត​ចាក់​វ៉ាក់សាំង​ផ្ទាល់ខ្លួន​។​