លោក​ជំទាវ​បណ្ឌិត​ អា​ដាល់​ជី​ហ្សា​ អាល់​ប៊ែ​រ​ទីណា​ ហ្សា​វី​យេ​ រៃ​យ៍​ ម៉ាក​ណូ​ (Dr.​ Adaljiza​ Albertina​ Xavier​ Reis​ Magno)​ រដ្ឋមន្ត្រី​ការ​បរទេស​ និង​សហប្រតិបត្តិការ​នៃ​សាធារណរដ្ឋ​ប្រជាធិបតេយ្យ​ទី​ម័​រ​ខាងកើត​នឹង​អញ្ជើញ​មក​បំពេញ​ទស្សនកិច្ច​ផ្លូវការ​នៅ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ២១​ ខែមករា​ ឆ្នាំ​២០២២​ ក្រសួងការបរទេស​ និង​សហប្រតិបត្តិការ​អន្តរជាតិ​ បាន​ចេញ​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ ស្តី​ពី​លោក​ជំទាវ​បណ្ឌិត​ អា​ដាល់​ជី​ហ្សា​ អាល់​ប៊ែ​រ​ទីណា​ ហ្សា​វី​យេ​ រៃ​យ៍​ ម៉ាក​ណូ​ (Dr.​ Adaljiza​ Albertina​ Xavier​ Reis​ Magno)​ រដ្ឋមន្ត្រី​ការ​បរទេស​ និង​សហប្រតិបត្តិការ​នៃ​សាធារណរដ្ឋ​ប្រជាធិបតេយ្យ​ទី​ម័​រ​ខាងកើត​នឹង​អញ្ជើញ​មក​បំពេញ​ទស្សនកិច្ច​ផ្លូវការ​នៅ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ២៦-២៩​ ខែមករា​ ឆ្នាំ​២០២២​។​​