ឯកឧត្តម​ ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី​ ប្រាក់​ សុ​ខុន​ បាន​ធ្វើ​សេចក្តីរាយការណ៍​ផ្តល់​ព័ត៌មាន​ជូន​ក្រុមប្រឹក្សាសន្តិសុខ​អង្គការសហប្រជាជាតិ​ ស្តី​ពី​ស្ថានការណ៍​នៅ​ប្រទេស​មី​យ៉ា​ន់​ម៉ា​ នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ២៧​ ខែឧសភា​ ឆ្នាំ​២០២២
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ២៨​ ខែឧសភា​ ឆ្នាំ​២០២២​ ក្រសួងការបរទេស​ និង​សហប្រតិបត្តិការ​អន្តរជាតិ​ បាន​ចេញ​សេចក្តី​ប្រកាស​ ស្តី​ពី​ឯកឧត្តម​ ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី​ ប្រាក់​ សុ​ខុន​ បាន​ធ្វើ​សេចក្តីរាយការណ៍​ផ្តល់​ព័ត៌មាន​ជូន​ក្រុមប្រឹក្សាសន្តិសុខ​អង្គការសហប្រជាជាតិ​ ស្តី​ពី​ស្ថានការណ៍​នៅ​ប្រទេស​មី​យ៉ា​ន់​ម៉ា​ នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ២៧​ ខែឧសភា​ ឆ្នាំ​២០២២​។​
ឯកឧត្តម​ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី​បាន​ចែករំលែក​ព័ត៌មាន​ថ្មីៗ​ស្តី​អំពី​ការងារ​ដែល​កម្ពុជា​បាន​អនុវត្ត​ រួម​ទាំង​លទ្ធផល​នៃ​ដំណើរ​ទស្សនកិច្ច​របស់​ឯកឧត្តម​ជា​លើក​ដំបូង​នៅ​ប្រទេស​មី​យ៉ា​ន់​ម៉ា​ក្នុង​នាម​ជា​ប្រេសិត​ពិសេស​នៃ​ប្រធាន​អាស៊ាន​ស្តី​ពី​មី​យ៉ា​ន់​ម៉ា​ពី​ថ្ងៃ​ទី​ ២១​ ដល់​ថ្ងៃ​ទី​ ២៣​ ខែមីនា​ ឆ្នាំ​២០២២​ និង​លទ្ធផល​នៃ​កិច្ចប្រជុំ​ពិគ្រោះ​យោបល់​ស្តី​ពី​ជំនួយ​មនុស្សធម៌​អាស៊ាន​សម្រាប់​ប្រទេស​មី​យ៉ា​ន់​ម៉ា​ដែល​បាន​ប្រព្រឹត្ត​ទៅ​កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​ ០៦​ ខែឧសភា​ ឆ្នាំ​២០២២​។​