​ព្រះករុណា​ ព្រះបាទ​ សម្តេចព្រះ​បរមនាថ​ នរោត្តម​ សីហ​មុនី​ ព្រះមហាក្សត្រ​ នៃ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​នឹង​យាង​ចូលរួម​ក្នុង​មហាសន្និបាត​លើក​ទី​ ៤១​ របស់​អង្គការ​យូ​ណេ​ស្កូ​ ក្នុង​ឱកាស​ខួប​លើក​ទី​ ៧៥​ នៃ​អង្គការ​នេះ​
នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ០៨​ ខែ​វិ​ចិ្ឆ​កា​ ឆ្នាំ​២០២១​ ក្រសួងការបរទេស​ និង​សហប្រតិបត្តិការ​អន្តរជាតិ​ បាន​ចេញ​សេចក្តីជូនដំណឹង​ ស្តី​ពី​ព្រះករុណា​ ព្រះបាទ​ សម្តេចព្រះ​បរមនាថ​ នរោត្តម​ សីហ​មុនី​ ព្រះមហាក្សត្រ​ នៃ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​នឹង​យាង​ចូលរួម​ក្នុង​មហាសន្និបាត​លើក​ទី​ ៤១​ របស់​អង្គការ​យូ​ណេ​ស្កូ​ ក្នុង​ឱកាស​ខួប​លើក​ទី​ ៧៥​ នៃ​អង្គការ​នេះ​ដែល​នឹង​ប្រព្រឹត្ត​ទៅ​នៅ​ទី​ក្រុងប៉ារីស​ សាធារណរដ្ឋ​បារាំង​ពី​ថ្ងៃ​ទី​ ១០​ ដល់​ថ្ងៃ​ទី​ ១៤​ ខែវិច្ឆិកា​ ឆ្នាំ​២០២១​។​