សេចក្តីថ្លែងការណ៍រួម ស្តីពីការពង្រឹងមិត្តភាព និងកិច្ចសហប្រតិបត្តិការកម្ពុជា-វៀតណាម
នៅ​វិមាន​សន្តិភាព​ រសៀល​ថ្ងៃ​ទី​២០​ ខែកក្កដា​ ឆ្នាំ​២០១៧​នេះ​ សម្តេច​អគ្គមហាសេនាបតី​តេ​ជោ​ ហ៊ុន​ សែន​ នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​នៃ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​ បាន​អញ្ជើញ​ជួប​ពិភាក្សា​ការងារ​ជាមួយ​ លោក​ ង្វៀ​ន​ ហ្វ៊ូ​ជុង​ អគ្គលេខាធិការ​គណៈ​ ក​ម្មា​ធិ​ការ​បក្ស​ កុម្មុយនីស្ត​វៀតណាម​។​ ភាគី​ទាំង​ពីរ​បាន​ពិភាក្សា​លើ​បញ្ហាមួយចំនួន​ ក្នុង​នោះ​ក៏​មាន​បញ្ហា​សមុទ្រ​ចិន​ខាងត្បូង​ផង​ដែរ​។
​បន្ទាប់​ពី​បញ្ចប់​ជំនួប​ពិភាក្សា​ទ្វេភាគី​ សម្តេច​តេ​ជោ​ នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​ ហ៊ុន​សែន​ និង​ លោក​ ង្វៀ​ន​ ហ្វ៊ូ​ជុង​ បាន​អញ្ជើញ​ ចូលរួម​ ជា​ សក្ខីភាព​ក្នុង​ពិធី​ចុះហត្ថលេខា​លើ​ឯកសារ​រវាង​ប្រទេស​កម្ពុជា​ និង​វៀតណាម​ មាន​ដូច​ជា​៖
​១)​ សេចក្តីថ្លែងការណ៍​រួម​ ស្តី​ពី​ការ​ ពង្រឹង​មិត្តភាព​ និង​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​រវាង​កម្ពុជា​ និង​វៀតណាម​ ​
២.)​ ក្របខ័ណ្ឌ​កិច្ចព្រមព្រៀង​រួម​ រវាង​រាជរដ្ឋាភិបាល​កម្ពុជា​ និង​រដ្ឋាភិបាល​វៀតណាម​ ស្តី​ពី​កា​រត​ភ្ជាប់​ សេដ្ឋកិច្ច​កម្ពុជា​ -​វៀតណាម
៣)​ អនុស្សា​រណៈ​នៃ​ការ​ យោគយល់​គ្នា​ ស្តី​ពី​ កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​ អភិវឌ្ឍន៍​ គម្រោង​រោង​ ចក្រ​អគ្គិសនី​ កា​រត​ភ្ជាប់​បណ្តាញ​បញ្ជូន​ អគ្គិសនី​ និង​ពាណិជ្ជកម្ម​ថាមពល
​៤).​ សកម្ម​ ភាព​សង្គ្រោះ​ គ្រោះ​មហន្តរាយ​អចិ​ន្រៃ្ត​យ៍​នៅ​តាម​តំបន់​ព្រំដែន​គោក​ ​
៥)​ អនុស្សា​រណៈ​នៃ​ការ​យោគយល់​គ្នា​ រវាង​ វិទ្យាស្ថាន​ប្រៃសណីយ៍​ ទូរគមនាគមន៍​បច្ចេក​ វិទ្យា​គមនាគមន៍​និង​ព័ត៌មាន​ (​ NIPTICT)​នៃ​ក្រសួង​ប្រៃសណីយ៍​ ទូរគមនាគមន៍​ កម្ពុជា​ ជាមួយ​ក្រុម​ ហ៊ុន​វៀត​ធែ​ល​កម្ពុជា​ ភី​ធី​អ៊ី​ អ៊ិ​ល​ធី​ឌី​ (​ VIETTEL​ Cambodia​ PTE.,LTD)​។​