ជំនួប​រវាង​ឯកឧត្តម​ ប្រាក់​ សុ​ខុន​ ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី​ រដ្ឋមន្ត្រី​ការ​បរទេស​ និង​សហប្រតិបត្តិការ​អន្តរជាតិ​ជាមួយ​លោកស្រី​បណ្ឌិត​ Noeleen​ Heyzer​ ប្រេសិត​ពិសេស​របស់​អគ្គលេខាធិការ​អង្គការសហប្រជាជាតិ​ទទួល​បន្ទុក​កិច្ចការ​មី​យ៉ា​ន់​ម៉ា​
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ២៩​ ខែធ្នូ​ ឆ្នាំ​២០២១​ ក្រសួងការបរទេស​ និង​សហប្រតិបត្តិការ​អន្តរជាតិ​ បាន​ចេញ​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ ស្តី​ពី​ជំនួប​រវាង​ឯកឧត្តម​ ប្រាក់​ សុ​ខុន​ ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី​ រដ្ឋមន្ត្រី​ការ​បរទេស​ និង​សហប្រតិបត្តិការ​អន្តរជាតិ​ជាមួយ​លោកស្រី​បណ្ឌិត​ Noeleen​ Heyzer​ ប្រេសិត​ពិសេស​របស់​អគ្គលេខាធិការ​អង្គការសហប្រជាជាតិ​ទទួល​បន្ទុក​កិច្ចការ​មី​យ៉ា​ន់​ម៉ា​។​ ឯកឧត្តម​ ប្រាក់​ សុ​ខុន​ និង​លោកស្រី​បណ្ឌិត​ Noeleen​ Heyzer​ បាន​ឯកភាព​គ្នា​ថា​ដ៉​ណើ​រការ​នយោបាយ​ណាមួយ​ក៏​ដោយ​ដើម្បី​ឆ្ពោះទៅ​បញ្ចប់​អំពើ​ហិង្សា​នៅ​ក្នុង​ប្រទេស​មី​យ៉ា​ន់​ម៉ា​ត្រូវ​តែ​ដឹកនាំ​ដោយ​មី​យ៉ា​ន់​ម៉ា​ និង​ជា​កម្ម​សិទ្ធ​របស់​មី​យ៉ា​ន់​ម៉ា​ខ្លួនឯង​ទើប​អាច​សម្រេច​បាន​ជោគជ័យ​។​