សេចក្តីជូនព័ត៌មានស្តីពី ករណីព្យាបាលជាសះស្បើយ ចំនួន០៣នាក់ និង មនុស្ស ៦០០នាក់ជាងត្រូវបានធ្វើតេស្តរកវីរុសកូវីដ-១៩បន្ទាប់ពីបានប៉ះពាល់ជាមួយនឹងរដ្ឋមន្ត្រីការបរទេសហុងគ្រី
នៅម៉ោង០៧ព្រឹក ថ្ងៃទី០៥ ខែវិច្ឆកា ឆ្នាំ២០២០ ក្រសួងសុខាភិបាល បានចេញសេចក្តីជូនព័ត៌មានថា គឹតត្រឹមថ្ងៃទី០៤ ខែវិច្ឆិកានេះ មានករណីជាសះស្បើយចំនួន ០៣នាក់ ហើយមនុស្សសរុបមានចំនួន ៦២៨នាក់ ដែលបានប៉ះពាល់ជាមួយឯកឧត្តមរដ្ឋមន្ត្រីការបរទេស និងពាណិជ្ជកម្មនៃប្រទេសហុងគ្រី ត្រូវបានធ្វើតេស្ត និងទទួលបានលទ្ធផល អវិជ្ជមានវីរុសកូវីដ-១៩ ទាំងអស់។ ក្រសួងកំពុងបន្តធ្វើតេស្ត និងស្រាវជ្រាវរកអ្នកប៉ះពាល់ជាបន្តទៀត និងបន្តជូនព័ត៌មាន នៅពេលទទួលបានលទ្ធផលតេស្ត។