សេចក្តីជូនដំណឹង​ស្តី​ពី​ការ​ដាក់​ឱ្យ​ប្រើប្រាស់​វិញ្ញាបនបត្រ​បណ្ដោះអាសន្ន​មធ្យមសិក្សា​ទុតិយភូមិ​សម័យ​ប្រឡង​ ០៥​ ធ្នូ​ ២០២២
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​០២​ ខែកុម្ភៈ​ ឆ្នាំ​២០២៣​ ក្រសួង​អប់រំ​ យុវជន​ និង​កីឡា​ និង​ក្រសួង​ប្រៃ​ស​ណី​យ៍​ និង​ទូរគមនាគមន៍​ បាន​ចេញ​សេចក្តីជូនដំណឹង​មួយ​ស្តី​ពី​ការ​ដាក់​ឱ្យ​ប្រើប្រាស់​វិញ្ញាបនបត្រ​បណ្ដោះអាសន្ន​មធ្យមសិក្សា​ទុតិយភូមិ​សម័យ​ប្រឡង​ ០៥​ ធ្នូ​ ២០២២​ ដែល​មាន​ដាក់​ជា​ QR​ Code​ ស្តង់ដា​ និង​អាច​ផ្ទៀងផ្ទាត់​បាន​តាម​រយៈ​ ថ្នាល​ផ្ទៀល​ផ្ទាត់​ឯកសារ​ verify.gov.kh​។​
សិស្សានុសិស្ស​អាច​ស្នើ​សុំ​វិញ្ញាបនបត្រ​នេះ​ ដោយ​ចូល​ទៅ​ក្នុង​ ឆា​នែ​ល​តេ​លេ​ក្រាម​ (Telegram​ Channel)​ ឈ្មោះ​ “​វិញ្ញាបនបត្រ​បណ្តោះអាសន្ន​មធ្យមសិក្សា​ទុតិយភូមិ​ សម័យ​ប្រឡង​៖​ ៥​ ធ្នូ​ ២០២២˝​ រួច​បំពេញ​ព័ត៌មាន​ចាំបាច់​មួយ​ចំនួន​។​