​ការ​រៀបចំ​ព្រឹត្តិការណ៍​ពាណិជ្ជកម្ម​ លើ​វិស័យ​ឧស្សាហកម្ម​ម្ហូបអាហារ​នៅ​អឺរ៉ុប​កណ្តាល​ និង​អឺរ៉ុប​ខាងកើត​ របស់​ប្រទេស​ហុង​គ្រី​
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ៣១​ ខែសីហា​ ឆ្នាំ​២០២១​ ក្រសួងពាណិជ្ជកម្ម​ បាន​ចេញ​សេចក្តីជូនដំណឹង​ស្ដី​ពី​ ការ​រៀបចំ​ព្រឹត្តិការណ៍​ពាណិជ្ជកម្ម​ លើ​វិស័យ​ឧស្សាហកម្ម​ម្ហូបអាហារ​នៅ​អឺរ៉ុប​កណ្តាល​ និង​អឺរ៉ុប​ខាងកើត​ របស់​ប្រទេស​ហុង​គ្រី​។​
​ប្រទេស​ហុង​គ្រី​ នឹង​រៀបចំ​ព្រឹត្តិការណ៍​ពាណិជ្ជកម្ម​ ដ៏​សំខាន់​នៅ​អឺរ៉ុប​កណ្តាល​ និង​អឺរ៉ុប​ខាងកើត​ លើ​វិស័យ​ឧស្សាហកម្ម​ម្ហូបអាហារ​ (SIRHA​ Budapest​ Business​ Events​ of​ Food​ Industry​ )​ ដែល​នឹង​ប្រព្រឹត្ត​ទៅ​ចាប់ពី​ថ្ងៃ​ទី​២២-២៤​ ខែមីនា​ ឆ្នាំ​២០២២​ នៅ​មជ្ឈមណ្ឌល​តាំងពិព័រណ៍​ និង​សន្និសីទ​ HUNGEXPO​ ទីក្រុង​ប៊ុ​យ​ដា​ប៉េ​ស​ ប្រទេស​ហុង​គ្រី​។​