លទ្ធផល​នៃ​ជំនួប​រវាង​ ឯកឧត្តម​ សុខ​ សូ​កេ​ន​ រដ្ឋលេខាធិការ​ និង​ជា​ឧត្តមមន្ត្រី​កម្ពុជា​ទទួល​បន្ទុក​សន្និសីទ​ស្ដី​ពី​អន្តរ​សកម្មភាព​ និង​វិធានការ​កសាង​ទំនុកចិត្ត​នៅ​អាស៊ី​ (CICA)​ និង​ឯកឧត្តម​ Kairat​ SARYBAY​ នាយក​ប្រតិបត្តិ​នៃ​លេខាធិការដ្ឋាន​ CICA
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ៦​ ខែមេសា​ ឆ្នាំ​២០២២​ ក្រសួងការបរទេស​ និង​សហប្រតិបត្តិការ​អន្តរជាតិ​ បាន​ចេញ​សេចក្តី​ប្រកាស​ ស្តី​ពី​លទ្ធផល​នៃ​ជំនួប​រវាង​ ឯកឧត្តម​ សុខ​ សូ​កេ​ន​ រដ្ឋលេខាធិការ​ និង​ជា​ឧត្តមមន្ត្រី​កម្ពុជា​ទទួល​បន្ទុក​សន្និសីទ​ស្ដី​ពី​អន្តរ​សកម្មភាព​ និង​វិធានការ​កសាង​ទំនុកចិត្ត​នៅ​អាស៊ី​ (CICA)​ និង​ឯកឧត្តម​ Kairat​ SARYBAY​ នាយក​ប្រតិបត្តិ​នៃ​លេខាធិការដ្ឋាន​ CICA​ នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ៤​ ខែមេសា​ ឆ្នាំ​២០២២​។​ ខណៈ​ដែល​ជំនួប​នេះ​ធ្វើ​ឡើង​ស្រប​ពេល​ជាមួយ​កិច្ចប្រជុំ​ឧត្តមមន្ត្រី​ CICA​ និង​ការ​រៀបចំ​កិច្ចប្រជុំ​កំពូល​ CICA​ លើក​ទី​ ៦​ ឯកឧត្តម​ សុខ​ សូ​កេ​ន​ បាន​ថ្លែងអំណរគុណ​ដ៏​ជ្រាលជ្រៅ​ចំពោះ​លេខាធិការដ្ឋាន​ CICA​ ក្នុង​ការ​រៀបចំ​កិច្ចប្រជុំ​ឧត្តមមន្ត្រី​ប្រកបដោយ​ជោគជ័យ​។​