​ពី​ថ្ងៃ​ទី​ ២០​ ដល់​ថ្ងៃ​ទី​ ២២​ ខែតុលា​ ឆ្នាំ​ ២០១៨​ លោកនាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​ ហ៊ុន​ សែន​ នៃ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​ បាន​អញ្ជើញ​ទៅ​បំពេញ​ទស្សនកិច្ច​ការងារ​នៅ​សាធារណរដ្ឋ​តួ​ក​គី​ តប​តាម​ការ​អញ្ជើញ​របស់​រដ្ឋាភិបាល​នៃ​សាធារណរដ្ឋ​តួ​ក​គី​។​ នៅ​ក្នុងអំឡុងពេល​ស្នាក់​នី​ទីក្រុង​អ៊ី​ស្តង់​ប៊ុល​ លោកនាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​ បាន​ចូលរួម​ជួប​សម្តែង​ការ​គួរសម​ជាមួយ​ ឯកឧត្តម​ ប៊ី​ណា​លី​ យី​ល​ឌី​រី​ម​ ប្រធានរដ្ឋសភា​តួ​ក​គី​ ដើម្បី​ពី​ភា​ក្សា​ផ្តោត​សំខាន់​ទៅ​លើ​ការ​ពង្រីក​បន្ថែម​នូវ​ទំនាក់ទំនង​ ជា​មិត្តភាព​ និង​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​រវាង​ប្រទេស​ទាំង​ពីរ​។​ លោកនាយក​មន្ត្រី​ ក៏​បាន​ជួប​ប្រជុំ​ទ្វេភាគី​ជាមួយ​ឯកឧត្តម​ប្រធានាធិបតី​ រ៉េ​ជីប​ ថា​យ​យ៉ី​ប​ អ៊ែ​រ​ឌូ​ហ្គា​ន់​ ដើម្បី​ពិភាក្សា​ផ្លាស់​ប្តូរ​ទស្សនៈ​គ្នា​យ៉ាង​ស៊ីជម្រៅ​ និង​ដើម្បី​ពង្រឹង​ និង​ពង្រីក​ទំនាក់ទំនង​ទ្វេភាគី​ លើ​គ្រប់​វិស័យ​នៃ​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​ ជា​ពិសេស​ លើ​ការ​លើកកម្ពស់​ការ​ជឿជាក់​ និង​ទំនុកចិត្ត​ផ្នែក​នយោបាយ​។​
​នៅ​ចុងបញ្ចប់​នៃ​កិច្ចប្រជុំ​ទ្វេភាគី​នេះ​ លោកនាយក​មន្ត្រី​នៃ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​ និង​ឯកឧត្តម​ប្រធានាធិបតី​តួ​ក​គី​ បាន​អញ្ជើញ​ធ្វើ​ជា​សាក្សី​ក្នុង​ពិធី​ចុះហត្ថលេខា​លើ​កិច្ចព្រមព្រៀង​/​អនុស្សរណៈ​ ចំនួន​ ៨​ ដូច​ខាងក្រោម​៖
1. ​កិច្ចព្រមព្រៀង​ស្តី​ពី​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​វប្បធម៌​
2. កិច្ចព្រមព្រៀង​ស្តី​ពី​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​ក្នុង​វិស័យ​អប់រំ​
3. ​កិច្ចព្រមព្រៀង​ស្តី​ពី​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​ក្នុង​វិស័យ​កីឡា​
4. ​អនុស្សរណៈ​ស្តី​ពី​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​ក្នុង​វិស័យ​កសិកម្ម​
5. ​កិច្ចព្រមព្រៀង​ស្តី​ពី​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​ក្នុង​វិស័យ​ទឹក​
6. ​កិច្ចព្រមព្រៀង​ស្តី​ពី​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​ក្នុង​វិស័យ​ទេសចរណ៍​
7. ​កិច្ចព្រមព្រៀង​ស្តី​ពី​ការ​ជម្រុញ​ និង​ការ​ការពារ​ទៅ​វិញ​ទៅ​មក​នៃ​វិនិយោគ​
8. ​អនុស្សរណៈ​ស្តី​ពី​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​រវាង​អាជ្ញាធ​កម្ពុជា​គ្រប់គ្រង​សកម្មភាព​កម្ចាត់​មីន​ និង​សង្គ្រោះ​ជន​ពិការ​ដោយសារ​មីន​ និង​មជ្ឈមណ្ឌល​ជាតិ​សកម្មភាព​មីន​តួ​ក​គី​។​