​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ០៧​ ខែកញ្ញា​ ឆ្នាំ​២០២២​ សម្ព័ន្ធ​ជនជាតិ​ដើម​ភាគតិច​ បាន​ចេញ​សេចក្តីជូនដំណឹង​ ស្តី​ពី​ការ​រៀបចំ​សន្និសីទ​សារព័ត៌មាន​អំពី​ការ​ធ្វើ​វិសោធនកម្ម​ច្បាប់​តំបន់​ការពារ​ និង​ច្បាប់​ព្រៃឈើ​ ដែល​ប៉ះពាល់​ដល់​សហគមន៍​ជនជាតិ​ដើម​ភាគតិច​។​
​សម្ព័ន្ធ​ជនជាតិ​ដើម​ភាគតិច​នឹង​រៀបចំ​សន្និសីទ​សារព័ត៌មាន​ស្តី​ពី​លទ្ធផល​នៃ​ការ​ធ្វើ​វិសោធនកម្ម​ច្បាប់​តំបន់​ការពារ​ និង​ច្បាប់​ព្រៃឈើ​ ដែល​ប៉ះពាល់​ដល់​សហគមន៍​ជនជាតិ​ដើម​ភាគតិច​នៅ​កម្ពុជា​ នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ០៨​ ខែកញ្ញា​ ឆ្នាំ​២០២២​ វេលា​ម៉ោង​ ២:០០​ ដល់​ម៉ោង​ ៥:០០​ រសៀល​។​ ស​និ្ន​សី​ទ​សារព័ត៌មាន​នេះ​ក៏​នឹង​មាន​រៀបចំ​តាម​រយៈ​ប្រព័ន្ធ​វី​ដេ​អូ​ពី​ចម្ងាយ​ Zoom​ និង​រៀបចំ​ផ្ទាល់​នៅ​កន្លែង​។​