សេចក្ដី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​៖​ វិធានការ​សម្រាប់​គ្រឹះស្ថានសិក្សា​ដែល​មាន​បុ​គ្ក​លិ​ក​ ឬ​ សិស្សានុសិស្ស​មានការ​ពាក់ព័ន្ធ​នឹង​ដំណើរ​ទស្សនកិច្ច​ផ្លូវការ​របស់​គណៈប្រតិភូ​នៃ​ប្រទេស​ហុង​គ្រី​នៅ​កម្ពុជា​
នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ០៤​ ខែវិច្ឆិកា​ឆ្នាំ​ ២០២០​ ក្រសួង​អប់រំ​នៅ​ប្រទេស​កម្ពុជា​បាន​ចេញ​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ស្តី​ពី​ករណី​កូ​វី​ដ​-១៩​។​ ក្រសួង​បាន​ណែនាំ​ទៅ​ដល់​ស្ថាប័ន​ មាតាបិតា​ និង​កុមារ​ក្នុង​ការ​អនុវត្ត​វិធានការ​ណ៏​ដូច​ជា​ (១)​ វិទ្យាស្ថាន​អប់រំ​ទាំងអស់​ដែល​មាន​ទំនាក់ទំនង​ជាមួយ​គណៈប្រតិភូ​ផ្លូវការ​របស់​ប្រទេស​ហុង​គ្រី​ ត្រូវ​តែ​ធ្វើ​ច​ត្តា​ឡី​ស័ក​រយៈពេល​ ១៤​ ថ្ងៃ​ និង​បន្ត​ការ​សិក្សា​តាម​ប្រ​ព៏​ន្ធ​អន​ឡាញ​ (២)​ បុគ្គលិក​វិទ្យាស្ថាន​អប់រំ​ដែរ​ពាក់ព័ន្ធ​ទាំងអស់​ត្រូវ​ទាក់ទង​ក្រសួង​ (៣)​ ឪពុក​ម្តាយ​ និង​កូនៗ​ទាំងអស់​ត្រូវ​មានការ​ប្រុង​ប្រយ័ត្ន​ និង​ទាក់ទង​សាកសួរ​ទៅ​ក្រសួងសុខាភិបាល​ក្នុង​ករណី​មានការ​សង្ស័យ​ថា​មាន​ផ្ទុកមេរោគ​ និង​ (៤)​ រាល់​វិទ្យាស្ថាន​អប់រំ​ទាំងអស់​ត្រូវ​គោរព​យ៉ាង​តឹង​រឹង​ទៅ​នឹង​គោលការណ៍​ប្រតិបត្តិ​ស្តង់ដា​ (SOP)​ ក្នុង​កំឡុង​បរិបទ​កូ​វី​ដ​-១៩​។​