​សេចក្ដី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ស្តី​ពី​លិខិត​ជម្រាប​ជូន​ពី​ការ​រក​ឃើញ​អាវុធ​គីមី​នៅ​កម្ពុជា​ និង​ស្វែងរក​ជំនួយ​របស់​អង្គការ​ហាមឃាត់​អាវុធ​គីមី​
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​០១​ ខែ​វិ​ច្ជិ​កា​ ឆ្នាំ​២០១៧​ ក្រសួងការបរទេស​ និង​សហប្រតិបត្តិការ​អន្តរជាតិ​បាន​ចេញ​សេចក្ដី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​អំពី​ លិខិត​មួយ​ច្បាប់​ដែល​ឯកឧត្តម​ទេស​រដ្ឋមន្ត្រី​ ប្រាក់​ សុ​ខុន​ បាន​សរសេរ​កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​ ១៦​ ខែតុលា​ ឆ្នាំ​២០១៧​ ផ្ញើ​ជូន​ឯកឧត្តម​ Ahmet​ Üzümcü​ អគ្គនាយក​នៃ​អង្គការ​ហាមឃាត់​អាវុធ​គីមី​ (Organization​ for​ the​ Prohibition​ of​ Chemical​ Weapons​ -​ OPCW)​ ដែល​មាន​ទីស្នាក់ការ​ នៅ​ទីក្រុង​ឡា​អេ​ (The​ Hague)​ ប្រទេស​ហូ​ឡង់​ ដើម្បី​ជម្រាប​ជូន​ពី​ការ​រក​ឃើញ​អាវុធ​គីមី​នៅ​កម្ពុជា​ និង​ស្វែងរក​ជំនួយ​របស់​អង្គការ​ហាមឃាត់​អាវុធ​គីមី​ ក្នុង​បញ្ហា​នេះ​។​