សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ស្តី​ពី​ ឯកឧត្តម​ អាប់​ឌូ​ឡា​ សា​ហ៊ី​ដ​ នឹង​មក​បំពេញ​ទស្សនកិច្ច​ការងារ​នៅ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា
នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ១៩​ ខែសីហា​ ឆ្នាំ​២០២២​ ក្រសួងការបរទេស​ និង​សហប្រតិបត្តិការ​អន្តរជាតិ​ បាន​ចេញ​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ ស្តី​ពី​ឯកឧត្តម​ អាប់​ឌូ​ឡា​ សា​ហ៊ី​ដ​ (Abdulla​ SHAHID)​ ប្រធាន​មហាសន្និបាត​អង្គការសហប្រជាជាតិ​ (​អ​.​ស​.​ប​)​ លើក​ទី​ ៧៦​ និង​ជា​រដ្ឋមន្ត្រី​ការ​បរទេស​នៃ​សាធារណរដ្ឋ​ម៉ា​ល់​ឌី​វ​ នឹង​មក​បំពេញ​ទស្សនកិច្ច​ការងារ​នៅ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​ នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ២១-២២​ ខែសីហា​ ឆ្នាំ​២០២២​។​
​ក្នុងអំឡុងពេល​ទស្សនកិច្ច​នេះ​ ឯកឧត្តម​ អាន់​ឌូ​ឡា​ សា​ហ៊ី​ដ​ នឹង​អញ្ជើញ​ជួប​សម្តែង​ការ​គួរសម​ចំពោះ​ សម្តេច​អគ្គ​មហា​ពញា​ចក្រី​ ហេង​ សំ​រិ​ន​ ប្រធានរដ្ឋសភា​ និង​សម្តេច​អគ្គមហាសេនាបតី​តេ​ជោ​ ហ៊ុន​ សែន​ នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​នៃ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​។​