​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ២៤​ ខែតុលា​ ឆ្នាំ​២០១៨​ នៅ​ទីស្តីការក្រសួង​រៀបចំ​ដែនដី​ នគរូបនីយកម្ម​ និង​សំណង់​ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួង​រៀបចំ​ដែនដី​ រួម​ជាមួយ​តំណាង​ក្រសួងមហាផ្ទៃ​ តំណាង​រដ្ឋបាល​ខេត្តក្រចេះ​ និង​តំណាង​រដ្ឋបាល​រាជធានី​ភ្នំពេញ​ បាន​ទទួល​ជួប​តំណាង​ប្រជាពលរដ្ឋ​ដែល​មក​តវ៉ា​ករណី​វិវាទ​ពាក់ព័ន្ធ​នឹង​ដី​សម្បទាន​សេដ្ឋកិច្ច​ដែល​រាជរដ្ឋាភិបាល​បាន​ប្រគល់​ជូន​ទៅ​ក្រុមហ៊ុនចំការកៅស៊ូ​មេមត់​ ស្ថិត​នៅ​ឃុំ​២​ធ្នូ​ ស្រុក​ស្នួល​ ខេត្តក្រចេះ​។​
​តំណាង​ប្រជាពលរដ្ឋ​បាន​ទទួលស្គាល់​ថា​ បាន​ចូល​ទន្ទ្រាន​កាន់កាប់​ដី​រដ្ឋ​ដែល​បាន​ផ្តល់​សិទ្ធិ​សម្បទាន​សេដ្ឋកិច្ច​ជូន​ក្រុមហ៊ុនចំការកៅស៊ូ​ មេមត់​ ពិតប្រាកដ​មែន​ ដោយ​ខ្វះ​ដី​បង្កបង្កើន​ផល​។​ ប្រជាពលរដ្ឋ​ក៏​បាន​យល់ព្រម​ត្រឡប់​ទៅ​មូលដ្ឋាន​វិញ​ ដើម្បី​បន្ត​សហការ​ជាមួយ​អាជ្ញាធរ​ខេត្តក្រចេះ​ សំដៅ​ព​ន្លឿ​ន​ការ​ធ្វើ​អត្តសញ្ញាណ​កម្ម​ពី​មូលដ្ឋាន​ដើម​ដែល​ពួក​គេ​រស់នៅ​អចិន្ត្រៃយ៍​ឱ្យ​បាន​ច្បាស់លាស់​ ហើយ​យល់ព្រម​ទទួលយក​ដី​តាម​ទំហំ​ និង​ទីកន្លែង​តាម​ការ​រៀបចំ​របស់​អាជ្ញាធរ​ខេត្តក្រចេះ​។​