សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៍​មាន​ស្តី​ពី​ការ​រៀបចំ​កិច្ចប្រជុំ​ក្រុមការងារ​របស់​រាជរដ្ឋាភិបាល​ដើម្បី​សម្របសម្រួល​ដោះស្រាយ​សំណើរ​ និង​សំណូមពរ​របស់​អង្គការ​សង្គម​ស៊ី​វិល​
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​២៥​ ខែសីហា​ ឆ្នាំ​២០២០​ ក្រសួងមហាផ្ទៃ​បាន​ចេញ​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៍​មាន​មួយ​ ស្តី​ពី​ការ​រៀបចំ​កិច្ចប្រជុំ​ក្រុមការងារ​របស់​រាជរដ្ឋាភិបាល​ដើម្បី​សម្របសម្រួល​ដោះស្រាយ​សំណើរ​ និង​សំណូមពរ​របស់​អង្គការ​សង្គម​ស៊ី​វិល​។​ ការ​ប្រជុំ​នេះ​មាន​គោលបំណង​ស្វែង​យល់​ពី​គោលបំណង​ និង​ហេតុផល​ក្នុង​ការ​លើក​សំណើរ​សុំ​ធ្វើ​វិសោធនកម្ម​ចំនួន​១៧​មាត្រា​នៃ​ច្បាប់​ស្តី​ពី​ សមាគម​ និង​អង្គការ​មិនមែន​រដ្ឋាភិបាល​។​