​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ ស្តី​ពី​សម្តេច​អគ្គមហាសេនាបតី​តេ​ជោ​ ហ៊ុន​ សែន​ នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​នៃ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​ នឹង​ដឹកនាំ​គណៈប្រតិភូ​ជាន់ខ្ពស់​អញ្ជើញ​ទៅ​ចូលរួម​ដោយ​ផ្ទាល់​ក្នុង​កិច្ចប្រជុំ​របស់​មេដឹកនាំ​អាស៊ាន​
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ២១​ ខែមេសា​ ឆ្នាំ​២០២១​ ក្រសួងការបរទេស​ និង​សហប្រតិបត្តិការ​អន្តរជាតិ​បាន​ចេញ​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ ស្តី​ពី​សម្តេច​អគ្គមហាសេនាបតី​តេ​ជោ​ ហ៊ុន​ សែន​ នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​នៃ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​ នឹង​ដឹកនាំ​គណៈប្រតិភូ​ជាន់ខ្ពស់​អញ្ជើញ​ទៅ​ចូលរួម​ដោយ​ផ្ទាល់​ក្នុង​កិច្ចប្រជុំ​របស់​មេដឹកនាំ​អាស៊ាន​ ដែល​នឹង​ប្រព្រឹត្ត​ទៅ​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ២៤​ ខែមេសា​ ឆ្នាំ​២០២១​ នៅ​ទីក្រុង​ហ្សា​ការ​តា​ ប្រទេស​ឥណ្ឌូ​នេ​ស៊ី​។​