​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ស្តី​ពី​កិច្ច​ពិភាក្សា​រវាង​រដ្ឋមន្ត្រី​ការ​បរទេស​កម្ពុជា​ និង​ឯកអគ្គរដ្ឋទូត​សហរដ្ឋអាមេរិក​ អំពី​ទំនាក់ទំនង​កម្ពុជា​-​សហរដ្ឋអាមេរិក​
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ២​ ខែកញ្ញា​ ឆ្នាំ​ ២០២៣​ ក្រសួងការបរទេស​ និង​សហប្រតិបត្តិការ​អន្តរជាតិ​បាន​ចេញ​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ស្តី​ពី​កិច្ច​ពិភាក្សា​នៃ​កិច្ចប្រជុំ​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ២៨​ ខែសីហា​ ឆ្នាំ​ ២០២៣​ រវាង​ឯកឧត្តម​ កិត្តិ​ទេសាភិបាល​បណ្ឌិត​ ហ៊ុន​ ម៉ា​ណែ​ត​ និង​គណៈប្រតិភូ​មន្ត្រីសភា​សហរដ្ឋអាមេរិក​ ដឹកនាំ​ដោយ​លោក​ Alex​ Carnes​ ក្រឡាបញ្ជី​នៃ​ក្រុម​ភាគច្រើន​របស់​អនុ​គណៈកម្មាធិការ​ស្តី​ពី​ ប្រតិបត្តិការ​របស់​រដ្ឋ​ និង​បរទេស​ និង​កម្មវិធី​ពាក់ព័ន្ធ​នានា​របស់​ គណៈកម្មាធិការ​គ្រប់គ្រង​។​
​ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី​ និង​ឯកអគ្គរដ្ឋទូត​បាន​អះអាង​ជា​ថ្មី​នូវ​ការ​ប្តេជ្ញា​ចិត្ត​ក្នុង​ការ​ពង្រឹង​បន្ថែម​ទៀត​នូវ​ចំណងមិត្តភាព​ និង​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​រវាង​ប្រទេស​ទាំង​ពីរ​ ហើយ​បាន​ប៉ះ​លើ​ទិដ្ឋភាព​មួយ​ចំនួន​នៃ​ការ​លើកកម្ពស់​ទំនាក់ទំនង​ទ្វេភាគី​។​ …