សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ស្ដី​ពី​ លទ្ធផល​នៃ​ជំនួប​តាម​ប្រព័ន្ធ​វី​ដេ​អូរ​វាង​នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​ប្រទេស​ទាំង​បី​ ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​ សាធារណរដ្ឋ​ប្រជាធិបតេយ្យ​ប្រជាមានិត​ឡាវ​ និង​សាធារណរដ្ឋ​សង្គមនិយម​វៀតណាម​
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ១១​ ខែមីនា​ ឆ្នាំ​២០២១​ ក្រសួងការបរទេស​ និង​សហប្រតិបត្តិការ​អន្តរជាតិ​បាន​ចេញ​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ស្ដី​ពី​ លទ្ធផល​នៃ​ជំនួប​តាម​ប្រព័ន្ធ​វី​ដេ​អូរ​វាង​នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​ប្រទេស​ទាំង​បី​ ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​ សាធារណរដ្ឋ​ប្រជាធិបតេយ្យ​ប្រជាមានិត​ឡាវ​ និង​សាធារណរដ្ឋ​សង្គមនិយម​វៀតណាម​ ដើម្បី​ពិភាក្សា​អំពី​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​រវាង​ប្រទេស​ទាំង​បី​ក្នុង​ក្របខ័ណ្ឌ​ទ្វេភាគី​ ត្រីភាគី​ និង​ពហុភាគី​ រួម​ទាំង​ការ​គាំទ្រ​គ្នា​ទៅ​វិញ​ទៅ​មក​ក្នុង​ការ​ប្រយុទ្ធ​ប្រឆាំង​ការ​រីក​រាលដាល​នៃ​ជំងឺ​កូ​វី​ដ​-១៩​។​