សេចក្ដី​ប្រកាស​ព័​ត៌​មាន​ស្ដី​ពី​ការ​សម្រេច​របស់​រាជរដ្ឋាភិបាល​ ស៊ី​ពី​វិធានការ​ដើម្បី​គ្រប់គ្រង​វិស័យ​ផលិត​ស្រា​បៀរ​ និង​ភេសជ្ជៈ​គ្មាន​ជាតិ​សុរា​ក្នុងស្រុក​
នៅ​ថ្ងៃ​ទី​០៤​ ខែឧសភា​ ឆ្នាំ​២០២៦​ ក្រសួង​សេ​ដ្ច​កិច្ច​ និង​ហិរញ្ញវត្ថុ​បាន​ចេញ​សេចក្ដី​ប្រកាស​ព័​ត៌មាន​ស្ដី​ពី​ ការ​សម្រេច​របស់​រាជរដ្ឋាភិបាល​ ស៊ី​ពី​វិធានការ​ដើម្បី​គ្រប់គ្រង​វិស័យ​ផលិត​ស្រា​បៀរ​ និង​ភេសជ្ជៈ​គ្មាន​ជាតិ​សុរា​ក្នុងស្រុក​។​
​រាជរដ្ឋាភិបាល​កម្ពុជា​សម្រេច​អនុវត្ត​គោលការណ៍​ហាមឃាត់​ការ​ផ្ដល់​រង្វាន់​តាម​រយ​:​ក្រវិល​កំប៉ុង​លើ​ភេសជ្ជៈ​មាន​ជាតិ​ស្ករ​ ភេសជ្ជៈ​ប៉ូវ​កម្លាំង​ និង​ផលិតផល​គ្រឿង​ស្រវឹង​គ្រប់​ប្រភេទ​ចាប់ពី​ថ្ងៃ​ទី​១​ ខែតុលា​ ឆ្នាំ​២០២៦​ នេះ​តទៅ​។​