សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​៖​ ឯកឧត្តម​កិត្តិ​ទេសាភិបាល​ បណ្ឌិត​ ហ៊ុន​ ម៉ា​ណែ​ត​ នឹង​អញ្ជើញ​ចូលរួម​ក្នុង​កិច្ចប្រជុំ​កំពូល​អាស៊ាន​លើក​ទី​ ៤៣​ និង​កិច្ចប្រជុំ​កំពូល​ពាក់ព័ន្ធ​ នៅ​ប្រទេស​ឥណ្ឌូ​នេ​ស៊ី​
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ២​ ខែកញ្ញា​ ឆ្នាំ​ ២០២៣​ ក្រសួងការបរទេស​ និង​សហប្រតិបត្តិការ​អន្តរជាតិ​បាន​ចេញ​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ស្តី​ពី​ការ​ចូលរួម​នា​ពេល​ខាង​មុខ​របស់​លោកនាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​ ហ៊ុន​ ម៉ា​ណែ​ត​ នៅ​ក្នុង​កិច្ចប្រជុំ​កំពូល​អាស៊ាន​លើក​ទី​ ៤៣​ និង​កិច្ចប្រជុំ​កំពូល​ពាក់ព័ន្ធ​។​
​កិច្ចប្រជុំ​កំពូល​នេះ​នឹង​ប្រព្រឹត្ត​ទៅ​នៅ​ទីក្រុង​ហ្សា​កា​តា​ចាប់ពី​ថ្ងៃ​ទី​ ៤​ ដល់​ថ្ងៃ​ទី​ ៧​ ខែកញ្ញា​ ឆ្នាំ​ ២០២៣​ តប​តាម​ការ​អញ្ជើញ​របស់​ឯកឧត្តម​ ចូ​កូ​ វី​ដូ​ដូ​ ប្រធានាធិបតី​នៃ​សាធារណរដ្ឋ​ឥណ្ឌូ​នេ​ស៊ី​ ដែល​ជា​ប្រធាន​ប្តូរ​វេន​អាស៊ាន​ឆ្នាំ​នេះ​។​ ក្រោម​ប្រធានបទ​ “​សា​រះ​សំខាន់​អាស៊ាន​៖​ ស្នូល​នៃ​កំណើន​”​ កិច្ចប្រជុំ​កំពូល​ នឹង​ផ្តោត​លើ​ការ​ជំរុញ​ចក្ខុវិស័យ​សហគមន៍​អាស៊ាន​ឆ្នាំ​ ២០២៥​។​