សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​៖ លទ្ធផល​សន្និបាត​បូកសរុប​ផលការ​ងារ​ឆ្នាំ២០១៩​ និង​លើក​ទិសដៅ​ការងារ​ឆ្នាំ២០២០របស់ក្រ​សួង​រៀបចំ​ដែនដី​ នគរូបនីយកម្ម​ និង​សំណង់​
នៅ​ថ្ងៃទី​ ២៥​ ខែធ្នូ​ ឆ្នាំ​ ២០១៩​ ក្រសួង​រៀបចំ​ដែនដី​ នគរូបនីយកម្ម​ និង​សំណង់​បាន​ចេញផ្សាយ​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​មួយ​ស្តី​ពី​លទ្ធផល​សន្និបាត​បូកសរុប​ផលការ​ងារ​ឆ្នាំ២០១៩​ និង​លើក​ទិសដៅ​ការងារ​ឆ្នាំ២០២០​។ អង្គសន្និបាត​បាន​ឯកភាព​លើ​ ២១​ ចំនុច​ធំៗ​ ដែល​ក្នុង​នោះ​រួមមាន៖​
• ​ការ​បន្ត​អនុវត្ត​កម្មវិធី​កំណែទម្រង់​របស់​រាជរដ្ឋាភិបាល​ ពិសេស​កំណែទម្រង់​ដីធ្លី​
• បន្ត​ផែនការ​ចុះបញ្ជី​ដីធ្លី​ឱ្យ​បានសម្រេច​ ៩៤​ ភាគរយ​នៅ​ឆ្នាំ២០២០​ និង១០០ភាគរយ​នៅ​ឆ្នាំ២០២១​
• បន្ត​ចុះបញ្ជី​ដី​សហគមន៍​ជនជាតិ​ដើម​ភាគតិច​
• បន្ត​ពន្លឿន​ការ​ដោះស្រាយ​វិវាទ​ដីធ្លី​ដែល​នៅ​សេសសល់​
• បន្ត​ផែនការ​ចុំ​បញ្ជី​ដី​រដ្ឋ​ដែល​ជា​កម្មវត្ថុ​នៃ​សម្បទាន​ដី​សេដ្ឋកិច្ច​ និង​ចាត់វិធានការ​ការពារ​ដី​រដ្ឋ​ដែល​បាន​កំណត់ទុក​សម្រាប់​ទិសដៅ​សម្បទាន​ដី​សង្គមកិច្ច​គម្រោង​ LASED​ III​ និង​ទប់ស្កាត់​ការទន្ទ្រាន​ដី​រដ្ឋ​
• ដាក់​ដំណើរការ​សេវាកម្ម​ផ្តល់​ព័ត៌មាន​សុរិយោដី​ និង​ចុះបញ្ជី​អាជីវកម្ម​វិស័យ​សំណង់​តាម​ប្រព័ន្ធ​ Online​
• បន្ត​រៀបចំផែនការ​ប្រើប្រាស់​ដី​តំបន់ឆ្នេរ​សមុទ្រ​ និង​គាំទ្រ​បច្ចេកទេស​ដល់​ការរៀបចំ​ដែនដី​ថ្នាក់​ខេត្ត​ ផែនការ​ប្រើប្រាស់​ដី​ Smart​ City​ ការ​អភិវឌ្ឍ​បៃតង​ ការ​ការពារ​ធនធាន​ធម្មជាតិ​ និង​បរិស្ថាន​ និង​សកម្ម​ភាព​ផ្សេង​ៗទៀត​។